8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

0x’in Son Sürümü ile Kullanıcılar Ethereum, Avalanche ve Fantom Üzerinde NFT Takası Yapabilecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

0x protokolün en son sürümü, geliştiricilerin çeşitli farklı blok zincirlerinde bir NFT pazarı oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir özellik içerecek.

Binance indirim kodu

Kriptonun ilk likidite toplayıcılarından biri olan 0X protokol, NFT alanına giriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

0x protokolün v4 sürümü, yakında, protokolün akıllı sözleşmelerini kullanan herhangi bir projenin, NFT takası yapmasına olanak sağlayacak. Geleneksel token takasları gibi, NFT takasları da meraklıların bir dijital koleksiyonu diğeri ile takas etmelerini sağlar.

0x şu anda Ethereum, Avalanche, Fantom, Optimism, Polygon ve Binance Smart Chain kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Yeni versiyon önce Ethereum’da hayata geçirilecek ve ardından 0x protokolünün yerel tokeni olan ZRX token sahipleri Ethereum’dan sonra hangi zincir üzerinde başlatılması gerektiğine oy birliği ile karar verecek.

0x, ana odak noktası geliştiricilere Ethereum ağının üstündeki merkezi olmayan borsaları (DEX’ler) hızlandırmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlamak olan bir protokol.

0x protokolünün arkasındaki ekip olan 0x Labs’ın kurucu ortağı Will Warren, “NFT pazarlarının açık standartlar ve açık kaynak kodu üzerine inşa edilmesinin kritik olduğuna inanıyoruz. Hem sağlam hem de güvenilir tarafsız bir borsa altyapısı hayata geçirerek birden fazla blok zincirini kapsayan ve yaşayan bir NFT ekosistemi oluşturmak istiyoruz” dedi.

0x, akıllı sözleşmelerini, %54 daha ucuz gaz maliyetleri, içerik oluşturucular için telif ücretleri, herhangi bir 0x tabanlı NFT pazar yerinde ücretsiz listelenme ve daha fazlası gibi değişik avantajlarla donatılmış olarak sunuyor. Bu, geliştiricilerin herhangi bir uyumlu blok zinciri ağında, sıfırdan başlamak zorunda kalmadan pazarlarını hızlı bir şekilde oluşturmalarını sağlayan bir araç seti için 0x’i kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Örneğin SudoSwap ve Trader.xyz, bu tür takaslar için zaten 0x v3 akıllı sözleşmelerini kullanıyor ve lansman tamamlandıktan sonra v4’e yükseltmeleri bekleniyor. Warren, yakın gelecekte daha fazla projenin katılmasını bekliyor.

İlgili Haber:  Ethereum'daki DeFi Gas Ücreti Enflasyonu Hem Fırsat, Hem de Problem Yaratıyor

Geleneksel token takaslarından farklı olarak, NFT takaslarının yeni ve şu ana kadar güvenilirliği kanıtlanmamış bir teknoloji olduğuna dikkat edilmelidir, bu nedenle 0x’in iddialı yeni projesinin başarılı olup olmayacağı zamanla görülecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar