9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Ethereum’da Kilitli Durumda

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

11 Ekim Pazar itibariyle Ethereum’da kilitli 131.455 Bitcoin veya diğer bir deyişle yaklaşık 1.5 milyar dolar bulunuyor. Metrik sitesi Dune Analytics’teki bir gösterge panosuna göre bu rakam, Ethereum’un piyasa değerinin %3.6’sına eşdeğer.

Binance indirim kodu

Daha açık ifade etmek gerekirse, Ethereum’da kilitli bitcoin derken; bitcoin’i temsil eden Ethereum tabanlı tokenlere dönüştürülen sentetik Bitcoin’lerden bahsediyoruz. En popüler olanı, pazar payının %73’ünü elinde tutan Wrapped Bitcoin (Sarılmış Bitcoin) veya wBTC’dir. Ondan sonra, pazar payının %20’sini elinde tutan renBTC geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Pek çok kişi, 2020 yazının merkezi olmayan finans (DeFi) patlamasından en iyi şekilde yararlanmak için çok fazla Bitcoin’i Ethereum’a taşıyor. Merkezi olmayan borç verme protokolleri, denetimsiz borsalar ve sentetik türevler gibi ürünler -wBTC gibi- bu yaz çok popülerdi. Ancak bunları kullanmak için Ethereum tabanlı tokenları kullanmanız gerekir.

Yaz çılgınlığı geçmesine ve boğa koşusu yavaşlamaya başlamasına rağmen hala çok popülerler. Yatırımcılar bugün itibariyle toplam 10.82 milyar doları DeFi akıllı sözleşmelerine yatırmış durumdular. Bu, Haziran ayının başından bu yana on katlık bir artış demek.

İlginç bir şekilde 1.5 milyar dolar değeriyle Ethereum’a kilitlenen Bitcoin miktarı, işlemleri hızlandırmak için tasarlanmış Bitcoin blok zincirinin üzerine inşa edilmiş bir protokol olan Bitcoin Lightning Network’te kilitlenen Bitcoin miktarının yaklaşık 130 katı. Lightning Network, tüm önemli protokolleri listeleyen DeFi Pulse’da listelenen tek Bitcoin tabanlı DeFi protokolüdür. Diğer tüm protokoller Ethereum tabanlıdır.

Bu, Bitcoin sahiplerinin genellikle Bitcoin’lerini kendi Bitcoin blok zincirlerinden ziyade Ethereum protokolleri üzerinde çalıştırmaya daha fazla ilgi duyduklarını gösteriyor.

Bazı DeFi tokenlerinin değeri rüzgârla birlikte dalgalanırken, Bitcoin’in fiyatı oldukça iyi gidiyor. Son 24 saatte %0.4 veya geçen hafta %7.23 artarak şu anki fiyatı 11.385$’a yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar