29 Mayıs 2022, Pazar
25.5 C
İstanbul

1 Milyar Adet XRP Piyasaya Sürüldü – 182 Milyonu Eski Ripple Çalışanına Aktarıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Chris Larsen ile beraber DLT şirketini kuran Ripple eski CTO’su Jed McCaleb, Ripple’dan 182 milyon adet XRP kadar yüklü bir ödeme daha aldı.

Binance indirim kodu

Ripple McCaleb’in Cüzdanına Yüklü Miktarda XRP Transferi Yaptı

McCaleb’in “tacostand” adlı cüzdanına 182.370.308 adet XRP transferi gerçekleşti. Ripple fiyatının şu anda 0.76 dolar olduğu düşünüldüğünde aktarılan tutarın toplam 138.747.891 dolar olduğu görülüyor.

Binance indirim kodu

Ripple Labs’in kurucularından ve aynı zamanda rakip şirket Stellar’ın da yaratıcısı olan McCaleb’in dijital cüzdanında şu anda 686.844.772,16 adet Ripple bulunuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2013 yılından bu yana Jed McCaleb’in Ripple ile yaptığı anlaşma sonucunda aldığı Ripple ödemelerini takip etmek amacıyla kurulan bir web sitesine göre, McCaleb’e yapılan Ripple transferlerinin tamamen sona ereceği tarihe 219 gün var.

San Francisco merkezli Blockchain şirketi Ripple birkaç yıldır düzenli olarak 1 milyar adet XRP’yi piyasaya sürüyor. Bu yılın başlarında ise bu işlem sırasıyla 100 milyon XRP, 400 milyon XRP ve 500 milyon XRP olmak üzere üç parça halinde gerçekleşecek.

2019 yılının sonlarında attığı bir Tweet dizisinde Ripple yöneticisi Brad Garlinghouse, Ripple’ın sürekli XRP satışı yaparak coinin fiyatının yükselmesine engel olduğu iddialarına değindi. Garlinghouse, aylık Ripple çıkışlarıyla birlikte şirketin yatırım yapmasının veya XRP ile hayır işlerinde bulunmasını sağladığını, ayrıca coinin likiditesini yükselttiğini söylemişti.

Ripple, Her Ay Piyasaya Sürdüğü XRP’nin Büyük Çoğunluğunu Emanet Hesabına Aktarıyor

Her piyasaya sürülen 1 milyar adet XRP’nin %90’ı genel olarak aynı gün bir emanet hesabına aktarılıyor.

Ancak yine de, yüklü miktarlardaki kripto para aktarımlarını duyuran bir Twitter adresi olan Whale Alert postlarının altında kullanıcıların birçoğu Ripple ve XRP’ye öfkelerini belirtiyorlar. XRP taraftarları ise bu ay yapılan Ripple çıkışının son 7 aydır olduğu gibi bir emanet hesaba değil, bilinmeyen bir hesaba aktarıldığını belirtiyor.

İlgili Haber:  Kripto Cüzdanı Luno, Bitcoin Mevduatlarına %4 Faiz Uygulayacak

Dünyanın en büyük kripto paralarından biri olan Ripple fiyatı bu yıl ki ralliler ile beraber 1 doların üstüne çıkmıştı. Ripple bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte %0.23 kazanç ile 0.7440 dolardan işlem görüyor.

4 Ocak 2018’de 3.86 dolara kadar çıkan Ripple, şu anda bu rekorundan %80 daha düşük bir değere sahip. XRP son rallisinde ise 1.96 dolara kadar yükselmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar