14 Ağustos 2022, Pazar
29 C
İstanbul

1 Satoshi’nin 1 Cent ile Eşitlenebilmesi İçin Bitcoin Fiyatı 1 Milyon Dolar Olmalı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyelerinde dönüyor olsa da en küçük alt birimi olan satoshi veya kısa adıyla “sat” etrafında yeni bir fırtına patlıyor.

Binance indirim kodu

BTC’ye ilk defa yatırım yapanların sayısı artmaya devam ettikçe dikkatler bir kez daha birçok kişinin, Bitcoin‘in bölünemeyeceğini ve “çok pahalı” olduğunu düşündüğü gerçeğine vurguluyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin satın almak için çok mu pahalı?

Bitcoin’in yakın tarihi boyunca sıkça tartışılan bir nokta olan, Bitcoin’in satın almak için çok pahalı olduğu yönündeki yanlış anlaşılmanın nasıl çözüleceğine ve daha geniş bir kitleye kendisini nasıl tanıtacağına dair sorunu şimdi yeniden gündeme geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İstatistikçi Willy Woo, bu hafta küçük satoshi’yi daha görünür kılmak için bir çağrı yaparak listeleme sitesi CoinGecko’ya halka açık bir şekilde başvuruda bulundu. Siteye BTC’ye varsayılan olarak daha küçük bir birim koyulması gerektiği önerisinde bulunan Woo, bu miktarın yakalanıp yakalanamadığına bakılması gerektiğini belirterek yeni bir trend başlatılması teklifinde bulundu.

Woo, Magic Internet Money podcast sunucusu Brad Mills’in, potansiyel bir alıcının Bitcoin’in tamamını karşılayamayacağına yönelik paylaştığı deneyimlere yanıt verdi.

Eşitlik için daha gidilecek çok mu yol var?

Satoshiler, Bitcoin’in en küçük orijinal alt birimidir ve sekiz ondalık basamağa kadar bölünebilir. Mevcut fiyatlarla tek bir satoshi, 0.02 cent değerine denk gelirken bir dolar 43 sat değerindedir.

Konu hakkında yorum yapan özel bir kaynak, artık bir kuruşa eşit olması için BTC/USD’nin ne kadar kazanması gerektiğini ortaya koyuyor. Woo, bunun gerçekleşmesi için Bitcoin’in, ABD’nin M2 para arzı sınırına meydan okuması gerekeceğini belirterek 1 milyon dolara ulaşması gerekliliğinin altını çiziyor.

Bu arka planda, 23.000 dolarlık Bitcoin fiyatı hala mütevazı olarak değerlendiriliyor. Bununla birlikte bazı para birimlerinin kendi rızalarıyla satoshi eşitliğine çoktan düştüğü görülüyor. Temmuz ayında, Arjantin pesosunun Lübnan lirasına katıldığı ve en küçük hesap birimine eşit olduğunu biliniyor.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü: 610 Dolar

Ayrıca Woo, Lightning Network’te bulunan ve satların ötesinde “milisat” olarak adlandırılan birimlerin, ihtiyaç duyulduğunda kullanılabileceğini belirtiyor. Lightning, Bitcoin ölçeklendirmesi için “en yaygın kabul gören en iyi bahis” olmaya devam ederken kullanıcı deneyimindeki ilerlemelerin, giriş seviyesi Bitcoincilerin gelecekte neredeyse hiç ücret ödemeden çok küçük ödemeler göndermesine izin vereceği vurgulanıyor.

Bunun, zincir dışı işlemlerin gerçekleştirilmesi ve daha sonra senkronize edilmesiyle madenci ücretlerinden kaçınarak ve Bitcoin blok zincirini tıkayarak elde edildiği kaydediliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar