7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

105.000 Adet BTC’si Olan Michael Saylor: “Tek Bir Satoshi’mi Bile Satmayacağım!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Michael Saylor elindeki Bitcoin miktarını azaltmayacağını duyurdu. Saylor ayrıca Bitcoin’in adaptasyonunun hızlanacağını düşündüğünü de belirtti.

Binance indirim kodu

“BTC Fiyatı Ne Kadar Düşerse Düşsün Satış Yapmayacağım”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto para dünyasının en önemli Bitcoin savunucularından biri olarak tanınıyor. Coin Stories ile gerçekleştirdiği röportajında Saylor, BTC fiyatı ne kadar düşerse düşsün tek bir Satoshi bile satmayacağını açıkladı. Ayrıca Saylor, Bitcoin fiyatındaki düşüşün devam etmesi durumunda, hem kendi özel kripto para varlıkları için hem de şirketinin sahip olduğu varlıklar için düşüşün nasıl sonuçları olacağına da değindi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bir hatırlatma yapmak gerekirse, MicroStrategy Bitcoin’e en büyük yatırımı yapan şirket ünvanına sahip olmasıyla tanınıyor. Haziran ayı sonunda bilişim şirketi mevcut BTC’lerine ekleme yapmak için 13.005 adet BTC daha satın aldı. Bu satın alım ile beraber şirketin bünyesindeki Bitcoin miktarı 105.000’i aştı. 105.000 BTC bu yazının yazıldığı anlardaki Bitcoin fiyatı baz alındığında 3.3 milyar dolardan fazla bir servete tekabül ediyor. Ancak dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin’in fiyatı şu sıralar MicroStrategy’nin alım yaptığı ortalama fiyata yakın bir bölgeden işlem görüyor.

Michael Saylor: “Bitcoin Adaptasyonu Süreci Devam Ediyor”

Michael Saylor, BTC fiyatının şirketin alım yaptığı düzeye yaklaşması hakkında endişe duymadığını söyledi. Fiyat alım seviyesinin altına düşse bile Saylor tek bir Satoshi’sini bile satmayacak. Fiyatının aksine Bitcoin adaptasyonu alanında her geçen gün yeni adımlar atıyor. Analizciler bu gelişmeler ile birlikte uzun vadede Bitcoin’in değerinin yatırımcılar tarafından daha iyi anlaşılacağını düşünüyor. Saylor bu iddiasını temellendirmek için BTC’nin adaptasyon sürecini ateşin bulunuşu ya da elektriğin icadıyla karşılaştırdı: “İnsanlık ateşi kontrol altına alabilmek için 100.000 yıl harcadı. Bu olay da çok yavaş bir şekilde ilerledi. Elektrik için ise bu sürecin 20 ya da 30 yıl olduğunu hatırlıyorum. Bitcoin ise, bilginin çok daha hızlı yayıldığı bir dönemde yaşadığımız için, bu söylediğim olaylara göre daha kısa bir süreye ihtiyaç duyacak. 10 yıl kadar sürebileceğini düşünüyorum.

İlgili Haber:  Fed'in ETF Satın Alma Stratejisi, Bitcoin Yatırımcısı MicroStrategy'e Nasıl Yardımcı Oldu?

Michael Saylor ayrıca yaptığı açıklamasında Bitcoin’in rakip olduğu şeyin ABD doları değil altın olduğunu söyledi. Saylor’a göre Bitcoin ile zengin olmak, altın ile zengin olmaktan çok daha kolay olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar