20 Mayıs 2022, Cuma
12.5 C
İstanbul

11.000 Doların Altında Sabitlenen Bitcoin, Uniswap’in Gölgesinde Kalıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Hafta sonunun başlamasıyla birlikte Bitcoin (BTC) fiyatı, 10.800-11.000$ aralığında dalgalanmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Bazı analistler, dijital kazancın ivme kaybettiğini söylese de 1 saatlik ya da 4 saatlik grafiklere hızlı bir şekilde göz atıldığında Bitcoin’in bir miktar baskı görmeye başlayarak tanımlanmış bir aralıkta ilerlemeye devam ettiği görülüyor. 

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto tüccarları tarafından alakasız gibi görünmesine rağmen Bitcoin fiyatı, daha yüksek dipler ve daha düşük zirveler arasında gidip geliyor ve bu şablonun devam etmesi, haftalık kapanıştan önce bir kırılmanın beklenebileceği anlamına geliyor. Elbette bu kırılmanın yönünü tahmin etmek işin zor kısmını meydana getiriyor. 

Eğer kırılma yukarı yönde olursa 11.150$’lık ve 11.600$’lık genel direnç, 12.000$’daki herhangi bir girişimde bulunmayı zorlaştıracaktır. 

Fiyatın düşmesi durumunda ise tüccarlar 10.550$’da destek bekleyeceklerdir fakat hacim profilinde görünen aralıkta 10.826$ ile 10.480$ arasındaki fark, fiyatın 10.490-10.400$ arasında olacağını gösteriyor. 

Bu nedenle özellikle de UniSwap’in UNI tokeninin cuma günü %124 oranındaki kârlı fiyat hareketiyle karşılaştırıldığında, ortalama bir tüccar için Bitcoin’in sahip olduğu risk-ödül oranları şu anda pek cazip değil. 

Aslında DeFi Pulse’tan elde edilen veriler; UniSwap DEX’te kilitlenen toplam değerin, tüccarların DeFi tokenlerini almak ya da kazanç çiftçiliğinden (yield farming) yüksek kâr elde etmek amacıyla platforma geri dönmesiyle 1.75 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. 

Geçtiğimiz 24 saat içinde platform, akışta %80’lik bir artış gördü ve DeFi kârlarının peşinde olan tüccarların bu yoğun ilgisinin, Binance ve Coinbase gibi merkezi borsaların spot hacimlerinde bir düşüş kaydettiği için Bitcoin talebini azaltması mümkün gözüküyor.

DeFi tokenlerine yönelik talebin artmasının ihtimal dahilinde olduğu göz önünde bulundurulduğunda DeFi tokenlerinin bir süre daha yatırımcı ilgisini çekeceği aşikar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar