15.000 Doları Aşan Bitcoin Yıllık Zirvesine Gidiyor

Mart ayındaki düşüşün ardından kendini toparlayan bitcoin, iyi performansını 15 bin dolar seviyesini aşarak sürdürdü.

Son güncelleme: 2 ay önce

Bitcoin fiyatları bugün yükselişini sürdürdü. Bitcoin, bu yıl için yeni bir zirveye ulaşmak için 15.000$ seviyesini geride bırakarak yoluna devam etti.

Dünyanın en önde gelen dijital para birimi, CoinDesk’te 15.306,84 dolara ulaştı.

Bu noktada, kripto para birimi son 24 saatte %10’a yakın bir getiri sağladı.

Dijital varlık, Mart ayında 4.000$’ın altına düştükten sonra %200’den fazla yükselerek bu yıl harika bir performans sergilemeye devam ediyor.

Fiyat Etkenleri

Analistler, Bitcoin’in en son fiyat hareketlerini açıklarken, ABD seçimleriyle ilgili belirsizlik de dahil olmak üzere çeşitli değişkenlere işaret ettiler.

Dijital para veri platformu CryptoCompare’in kurucu ortağı ve CEO’su Charles Hayter, “Bitcoin, 15.000 $’ı aşarak birkaç yılın en yüksek seviyesine ulaşmaya adım atmış oldu” dedi.

“Artış, Avrupa’nın ikinci kilitlenmesine girdiği, doların zayıflamaya devam ettiği ve borsaların ABD başkanlık seçimlerinin arkasında yükseldiği bir zamanda geliyor.”

TradeBlock kurumsal araştırma direktörü John Todaro, bitcoin’in son kazançlarını yorumlarken benzer değişkenlere işaret etti.

“Mali teşvik beklentileri arttıkça hisse senedi piyasaları da aynı şekilde yükseldi. Artan teşvik doların değerini düşürecek, ancak bir Biden galibiyeti durumunda beklendiği gibi hisse senetleri ve Bitcoin’i artıracak” dedi.

Kripto para riskten korunma fonu yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, yükseliş hissini dijital para biriminin en son kazançlarının ana itici gücü olarak tanımlayarak farklı bir bakış açısı sundu.

20.000 Dolara Giden Yol

Bitcoin 15.000 $’ı geride bırakırken, analistler, kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine ne zaman ulaşacağı üzerine spekülasyon yaparak 20.000 $ fiyat seviyesini incelemeye başladı.

Londra merkezli dijital varlık firması Bequant’ın araştırma başkanı Denis Vinokourov bu konu hakkında bir yorum yaptı.

  Bitcoin'in Sadece Bir Saat İçinde %2 Düşmesinin 3 Nedeni

“Bitcoin her zamankinden daha yüksek kazançlar getirmeyi sürdürüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesinin yeniden test edilmesi çağrıları daha da yükselmeye devam ediyor. Ama parabolik fiyat artışları, büyümenin sürdürülebilir olması için pazarın ihtiyaç duyduğu şey değil” dedi.

“Bu aşamada orta ve küçük hacimli varlıklara yönelik bir düzeltme ve sermaye rotasyonu, genel pazar için sağlıklı olacaktır.”

Vinokourov, “Ancak, yukarıda bahsedilen FOMO ve perakendeden gelen artan talep göz önüne alındığında, çoğu işaret daha da yükselişi gösteriyor” dedi.

Bu nedenle tüm gözler zorlu 20.000 $ fiyat seviyesinin üstünde.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın