26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

177 Yıllık Bir İsviçre Bankası, Bitcoin ve Ethereum Ticaretini Desteklediğini Duyurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Oldukça köklü bir İsviçre bankası, Bitcoin ve diğer kripto paralar için destek ekleyerek zamana ayak uyduruyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Oldukça köklü bir İsviçre bankası olan Bordier & Cie SCmA, hizmetlerine kripto para ticaretini de ekledi.
  • Banka, lansman sırasında en az dört kripto paranın destekleneceğini duyurdu.

1844 yılında kurulan Bordier & Cie SCmA, bugün yayınlanan basın açıklamasına göre hizmet listesine kripto para ticaretini ekledi.

Binance indirim kodu

Banka Şimdilik Yalnızca 4 Kripto Parayı Destekliyor

Bordier’in yönetici ortağı Evrard Bordier, “Müşterilerimizden dijital varlıklar gibi alternatif varlık sınıflarını çeşitlendirme talebinin arttığını gördük.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yeni hizmet, Bordier’in müşterilerinin Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Tezos satın almasına, tutmasına ve ticaretini yapmasına izin veriyor. Firma, gelecekte hizmetini sunduğu coin sayısını artırmayı planlıyor.

Bankacılık platformu Sygnum Bank, kripto paralara erişimi kontrol eden, likidite sağlayıcılar ile bağlantı kuran ve işlemleri izleyen özel anahtarları saklayacak altyapı yönetimi sağlıyor. Ayrıca, bankanın kripto para varlıkları için kara para aklama önleme prosedürlerine sahip olma süreçlerini de yönetiyor..

Sygnum’un grup CEO’su Mathias Imbach, konu ile ilgili, “Bordier, müşterilerine yeni nesil varlıkları sunarak, müşterilerin servetini gelecek nesiller için koruma konusundaki 177 yıllık geleneğini sürdürüyor.” diye belirtti.

MicroStrategy’nin 1 Milyar Dolarlık Yeni Yatırımı Daha Çok Bankayı Harekete Geçirebilir

Aynı zamanda Bordier, hizmetin “yalnızca yürütme” türü bir anlaşma olduğunu vurguladı. Bu da bankanın kripto para ile ilgili herhangi bir ek tavsiye veya danışmanlık hizmeti sunmayacağı anlamına geliyor.

Dün bildirildiği üzere, iş zekası şirketi MicroStrategy bugün bilançolarına 1 milyar Dolar değerinde yeni bir Bitcoin hazinesi ekledi. Bu yatırım, kurumsal şirketler arasında kripto para yatırımlarına olan talebin arttığı fikrini bir kez daha güçlendirdi.

İlgili Haber:  Tezos NFT Pazarı Aniden Kapatıldı: Kullanıcılar Nasıl Etkilenecek?

Tüm bu yenilikler, hiç şüphesiz, güne ayak uydurma konusunda geleneksel bankaları oldukça zorluyor…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar