5 Ekim 2022, Çarşamba
18.7 C
İstanbul

18 Yaşındaki Trans Sanatçı, Yaşam Öyküsünü Anlattığı NFT Eserlerini 2.1 Milyon Dolara Satıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

FEWOCiOUS, 14-18 yaş arasındaki hayatını sürrealist dijital sanat eserleriyle tasvir etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 18 yaşındaki kripto sanatçısı FEWOCiOUS, 2.1 milyon Dolarlık bir açık artırma başlattı.
  • Sanatçının NFT eserleri, Christie’s müzayede evinde alıcı ile buluşuyor.

18 yaşındaki kripto sanatçısı FEWOCiOUS, NFT koleksiyonunu Christie’s müzayede evinde toplam 2.1 milyon Dolarlık bir açık artırmaya çıkardı.

Binance indirim kodu

NFT Satışı Christie’s Müzayede Evinde Gerçekleşiyor

“Merhaba, ben Victor (FEWOCiOUS) ve bu benim hayatım” başlıklı NFT koleksiyonu beş farklı dijital sanat eserinden oluşuyor. Eserler, FEWOCiOUS’un 14-18 yaş arasındaki hayatını ve transseksüel bir genç olarak yaşadığı zorlukları tasvir ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ocak ayında yaptığı bir röportajda zorlu bir büyüme dönemi geçirdiğini belirten FEWOCiOUS, odasında resim yapmasına izin verilmediği için dijital sanata yöneldiğini dile getirmişti.

Bugün satılan NFT’lerin fiziksel kopyaları da var. Alıcılar istediği takdirde FEWOCiOUS, fiziksel kopyaları dünyanın dört bir yanına gönderebileceğini açıkladı.

Söz konusu NFT koleksiyonu bugün New York’taki Christie’s müzayede evinde sergilendi. Christie’s, Mart ayında dijital sanatçı Beeple’ın bir NFT’sini 69 milyon Dolar gibi rekor bir fiyata alıcıyla buluşturması ile gündeme gelmişti.

18 Yaşındaki NFT Sanatçısı FEWOCiOUS

FEWOCiOUS, bu yılın başlarında yaptığı bir NFT satışından 370.000 Dolar gelir elde etti. Sanatçının önceki NFT sanat satışları ise daha mütevazı değerler ile alıcıyla buluştu. Örneğin, “She Makes Me Feel Alive” başlıklı bir NFT, Eylül ayında 6.000 Dolara satıldı. “Moment i Fell in Love” başlıklı bir diğeri ise Kasım ayında 25.000 Dolara alıcı buldu.

Aralık ayında, Morgan Creek Digital’in kurucu ortakları Anthony Pompliano ve Jason Williams, pandemi sırasında New York halkına yardım etmek için FEWOCiOUS’tan bir NFT çizimi yapmasını rica etti. Bu özel NFT ise Nifty Gateway’de 23.350 Dolara satıldı ve tüm geliri kâr amacı gütmeyen New York City Food Bank kuruluşuna bağışlandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar