28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

180 Milyon Dolarlık Suşi’nin Uniswap’tan SushiSwap’a Taşınması Onaylandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Dünya tarihinin gördüğü en pahalı suşi bu olabilir!

Binance indirim kodu

SushiSwap topluluğu Uniswap üzerindeki 180 milyon dolarlık suşi tokenlerini kendi ekosistemlerine taşımayı onayladı. SushiSwap Uniswap’ın bir çatalı olarak doğdu ve tabir caizse boynuz kulağı geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Uniswap’tan taşınıp taşınmamaya karar vermek için oylamaya gidildi. Oyların yaklaşık %87’si taşınmaktan yana çıktı. Şu an mevcutta, Uniswap’teki ETH/SUSHI ikilisinde 180 milyon dolara yakın likidite bulunuyor.

SushiSwap’in toplam değeri birkaç gün içinde sıfırdan 1.4 milyar dolara çıktı. Böylece SushiSwap, yakın zamanda hayata geçirilen bir diğer DeFi projesi Uniswap’in hemen arkasına yerleşti ve Maker ve Aave ile başa baş gitmeye başladı. Diğer birçok DeFi projesi gibi, sınırlı güvenlik denetimleriyle başlatıldı.

SushiSwap’ın akıllı sözleşmesi üzerinde bağımsız şirket Quantstamp tarafından yapılan güvenlik denetiminde, hiçbiri kritik nitelikte olmasa da birkaç güvenlik açığı tespit etti. Konuyla ilgili haberi buradan okuyabilirsiniz. Denetimi gerçekleştiren Quantstamp’ın iletişim müdürü proje ile ilgili şunları söylüyor: “İlk bakışta SushiSwap NomiChef adında anonim birisi tarafından bir gecede oluşturulmuş ve çok fazla faiz getirisi vaadeden sıradan bir proje gibi gözüküyor. Ancak biraz detaylı incelediğimizde projenin daha da gelişmesi için çok sıkı çalışan bir topluluk gördük”.

Quantstamp’ın dışında PeckShield firması da SushiSwap’ın akıllı sözleşmesinde ayrıca bir güvenlik denetimi yaptı. Yapılan bu denetimde de herhangi bir kritik açık tespit edilmedi.

SushiSwap çatalının arka planında projeyi kendi platformuna taşıyıp daha ademi merkeziyetçi bir yapı kurmak var ancak projenin anonim kurucuları toplam token arzının %10’unu ellerinde bulunduruyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar