SushiSwap çatalı yakında gerçekleşiyor. Topluluk Uniswap üzerinde bulunan 180 milyon dolarlık tokenin SushiSwap'a taşınmasını onayladı.
SushiSwap çatalı yakında gerçekleşiyor. Topluluk Uniswap üzerinde bulunan 180 milyon dolarlık tokenin SushiSwap'a taşınmasını onayladı.

Dünya tarihinin gördüğü en pahalı suşi bu olabilir!

SushiSwap topluluğu Uniswap üzerindeki 180 milyon dolarlık suşi tokenlerini kendi ekosistemlerine taşımayı onayladı. SushiSwap Uniswap’ın bir çatalı olarak doğdu ve tabir caizse boynuz kulağı geçti.

Uniswap’tan taşınıp taşınmamaya karar vermek için oylamaya gidildi. Oyların yaklaşık %87’si taşınmaktan yana çıktı. Şu an mevcutta, Uniswap’teki ETH/SUSHI ikilisinde 180 milyon dolara yakın likidite bulunuyor.

SushiSwap’in toplam değeri birkaç gün içinde sıfırdan 1.4 milyar dolara çıktı. Böylece SushiSwap, yakın zamanda hayata geçirilen bir diğer DeFi projesi Uniswap’in hemen arkasına yerleşti ve Maker ve Aave ile başa baş gitmeye başladı. Diğer birçok DeFi projesi gibi, sınırlı güvenlik denetimleriyle başlatıldı.

SushiSwap’ın akıllı sözleşmesi üzerinde bağımsız şirket Quantstamp tarafından yapılan güvenlik denetiminde, hiçbiri kritik nitelikte olmasa da birkaç güvenlik açığı tespit etti. Konuyla ilgili haberi buradan okuyabilirsiniz. Denetimi gerçekleştiren Quantstamp’ın iletişim müdürü proje ile ilgili şunları söylüyor: “İlk bakışta SushiSwap NomiChef adında anonim birisi tarafından bir gecede oluşturulmuş ve çok fazla faiz getirisi vaadeden sıradan bir proje gibi gözüküyor. Ancak biraz detaylı incelediğimizde projenin daha da gelişmesi için çok sıkı çalışan bir topluluk gördük”.

Quantstamp’ın dışında PeckShield firması da SushiSwap’ın akıllı sözleşmesinde ayrıca bir güvenlik denetimi yaptı. Yapılan bu denetimde de herhangi bir kritik açık tespit edilmedi.

SushiSwap çatalının arka planında projeyi kendi platformuna taşıyıp daha ademi merkeziyetçi bir yapı kurmak var ancak projenin anonim kurucuları toplam token arzının %10’unu ellerinde bulunduruyor.

Facebook Yorumları
İlgili Haber:  SwapX DEX, DeFi'yi Destekleyen Kullanıcıları Ödüllendiriyor

Bir Cevap Yazın