25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

2.0 Lansmanı, Blockstack’in STX Tokeni İçin ABD’de Ticaret Serbestliği Doğurabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Blockstack, ABD düzenleyicileri söz konusu olduğunda, güvenli bir alandan güvenli olmayan bir yöne doğru evrilerek daha önce hiçbir tokenin gitmediği bir yere gitmek üzere gibi görünüyor. 

Binance indirim kodu

Stacks Blok Zinciri yakın bir tarihte başlayacak

Pazartesi günkü bir blog gönderisinde Blockstack CEO’su Muneeb Ali, şirketin Stacks (STX) tokenlerinin yeni blok zinciri piyasaya sürüldüğünde artık menkul kıymet olarak nitelendirilmeyeceğini iddia ettiği yasal bir mutabakat yayımladı. Firma, Stacks Blok Zinciri 2.0’nin 2020’nin sonunda veya 2021’in başında yayınlanacağı tahmininde bulundu. 

Binance indirim kodu

Ancak bu haber üzerine yeni blok zincirinin menkul kıymetler yasasıyla ne ilgisi olduğu soruları sorulmaya başlandı. 

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Blockstack, ilk coin teklifini Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu muafiyeti altında tutmuş; token ve SEC işlemleri hakkında bilgi kaydetmiş ancak aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri içinde serbestçe ticaret yapması engellenmişti. 

Menkul kıymetlerin arkasındaki fikir, üçüncü bir tarafın çabasına dayanması ve bu nedenle de petrol, mısır veya aslında değeri büyük ölçüde bir tarafın eylemine bağlı olmayan Bitcoin gibi emtialardan daha fazla manipülasyona veya potansiyel sahtekarlığa maruz kalmasıydı. Howey Testi, tokenize edilmiş menkul kıymetlerin çoğunun altına düştüğü bir etiket olan “yatırım sözleşmesinin” ne olduğunu belirlemenin olağan yolu olarak görüldü. 

Blockstack’in dosyalamasına göre, yeni blok zincirinin bu testi karşıladığını kanıtlayacağına inanıldı. 

Merkezi olmayan ağların gelişimi için güvenilir bir çerçeve oluşturulmalı

Blockstack ekosisteminin temelinde yer alan ve kar gütmeyen bir kuruluş olan PBC daha önce Stacks Blok Zinciri ve Stacks ekosisteminin çalışmasının yeterince merkezi olmaktan uzak hale gelmesine yardımcı olmuş ve Stacks tokenlerinin, mümkün olan en kısa sürede menkul kıymet olmamasına yardımcı olma niyetini açıklamıştı. 

İlgili Haber:  XRP Fiyatı %6 Arttı

Başka bir deyişle; çabalarına yeterince bağımlı çok sayıda madencinin, düğüm operatörünün, cüzdan sağlayıcısının, uygulama geliştiricisinin ve diğerlerinin ne PBC ne de başka herhangi bir kişi veya kuruluşun, Stacks tokenlerinin Howey kapsamındaki menkul kıymetler olmasına neden olabilecek temel yönetim hizmetlerini sağladığı iddiası kabul edilmedi. 

SEC’in menkul kıymetler olarak kabul ettiği token sorunu, kripto token ihraççılarını yıllarca rahatsız etti. SEC yetkilisi Hester Peirce, firmaların daha merkezi bir şekilde başlayabilecek merkezi olmayan ağlar geliştirmesine izin vermek için güvenilir bir çerçeve oluşturma ihtiyacına dikkat çekti.

Örneğin Ethereum, oyuna çok erken başladığı için muhtemelen bir menkul kıymet teklifi olarak nitelendirilecek olan Ether (ETH) tokenlerinin ön satışını gerçekleştirdi ancak şimdi bir emtia olarak büyük ölçüde düzenlenmeye başladı. 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar