29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

2 Trilyon Dolarlık Bankacılık Devi BNY Mellon Bitcoin ve Kripto Planlarını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

New York merkezli bankacılık devi BNY Mellon, Bitcoin ve kripto para dünyasına giriş yapıyor. Yönetimi altında yaklaşık 2 trilyon dolarlık varlığa sahip olan banka, müşterileri adına Bitcoin ve diğer kripto paraları tutma planlarını açıkladı.

Binance indirim kodu

Hareket, BNY yöneticisinin dijital varlıklar birimi başkanı Mike Demissie’nin ortaya çıkan Bitcoin ve kripto varlık sınıfındakurumsal ilgide artış” dediği şeyin ortasında geldi. Duyuru öncesinde açıklama yapan Demissie, dijital varlıklarla ilgili genel bir duyarlılık kaymasının var olduğunu belirterek dijital varlıkların “gelecek” anlamına geldiğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Son aylarda finans hizmetleri endüstrisi, PayPal ve Visa’nın desteğini alan Wall Street devleri JP Morgan ve Citibank’ın beğenisiyle Bitcoin ve kripto paralara ısındı.

Wall Street’in Bitcoin’e ve kripto paralara olan ilgisi, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın, ödeme sağlayıcısı Square’in ve iş zekası şirketi MicroStrategy’nin de bilançolarına Bitcoin eklemesi üzerine Bitcoin fiyatının bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla sonuçlandı.

BNY Mellon’un atılımı bir ihtiyacın sonunda gerçekleşti

BNY Mellon şu anda hem geleneksel hem de dijital varlıklar için finans endüstrisinin “ilk çok varlıklı dijital saklama ve yönetim platformu” olacağını iddia ettiği bir prototip geliştirdiğini ve Bitcoin ile kripto paraları geleneksel holdinglerle aynı çatı altında birleştirdiğini açıkladı.

Demissie, dijital varlıklarla tanışmak isteyen mevcut müşterilerin ilgisinin arttığını gözlemlediklerini belirterek BNY Mellon’un temel yatırım hizmetlerini arayan potansiyel müşterilerden, özellikle dijital varlık alanındaki dijital yerli şirketlerden yeni talepler gördüklerini ifade etti.

BNY Mellon’un dijital varlık biriminin, Bitcoin gibi kripto paraları kapsayacağını ancak USDC gibi sabit paraların yanı sıra tokenize menkul kıymetler ve gerçek varlıkları da içereceğini söyleyen Demissie, projenin son aşamasında merkez bankası tarafından yayınlanan dijital para birimlerini (CBDC) de içereceğini dile getirdi.

İlgili Haber:  Çin'in Kripto Para Madenciliği Yasakları Sichuan'a da Sıçradı

Yatırımcı ayrıca, geçen yıl boyunca, dijital varlık alanında güvenli bir şekilde çalışmak için düzenleyici netliğin ve yönergelerin arttığını gözlemlediklerinin de altını çizdi.

Bu yılın sonlarında hareket hayata geçmiş olacak

Ocak ayında, ABD’nin en büyük bankacılık düzenleyicisi olan Para Birimi Denetleyici Ofisi, bankaların ödemeleri ve diğer faaliyetleri gerçekleştirmek için blok zinciri ağları ve sabit paralar kullanabileceğini açıkladı.

BNY Mellon’un dijital bölüm başkanı Roman Regelman da yaptığı açıklamada, dijital varlıklar için artan müşteri talebi ile birlikte gelişmiş çözümlerin olgunluğunun ve iyileştirilmiş düzenleyici açıklığın, mevcut hizmet tekliflerini bu yeni alana genişletmek için muazzam bir fırsat sunduğunu açıkladı. Daha fazla değerlendirme ve onay beklediğini ifade eden Regelman, bu yenilikçi ve endüstriyi şekillendiren yetenekleri bu yılın sonlarında sunmaya başlamayı umduklarını ifade etti.

2019’da Bitcoin vadeli işlem borsası Bakkt, müşteriler adına Bitcoin ve kripto paraları muhafaza etmek için BNY Mellon ile bir ortaklık kurmuştu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar