8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

20.000 Dolardan Bitcoin Satın Alan Yatırımcılar BTC’lerini Sattı mı? Piyasa Ne Durumda?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin piyasası şu anda ne durumda? Uzun vadeli BTC yatırımcıları, fiyatı 60.000 Doları aşmasına rağmen kripto paralarını elde tutmaya devam ediyor mu?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 20.000 Dolar civarında alım yapan Bitcoin yatırımcılarının büyük çoğunluğu, hâlâ BTC’lerini ellerinde tutuyor.
  • Uzun vadeli yatırımcıların boğa piyasasında “sıkı” durması, BTC fiyatının daha da yükselmesini sağlayabilir.

HODL Waves tarafından elde edilen veriler, 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerinde (yaklaşık 20.000 Dolar) ve üzerinde alım yapan Bitcoin (BTC) yatırımcılarının büyük bölümünün BTC’lerini hâlâ satmadığını gösteriyor.

Binance indirim kodu

HODL Waves metriğine göre, son altı ila on iki ay içinde hareket eden kripto paralar şu anki BTC arzının en büyük bölümünü oluşturuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Yatırımcıları Psikolojik Olarak Güçlü Kalmaya Devam Ediyor

2021’deki güçlü kazanımlara ve eşit derecede güçlü düzeltmelere rağmen; Kasım 2020’de veya sonrasında piyasaya giren BTC yatırımcıları güçlü kalmaya ve kripto paralarını ellerinde tutmaya devam ediyor.

Harcanmamış işlem çıktılarının (UTXO’lar) dağılımını takip eden HODL Waves, altı ila on iki aylık “hodlers” tarafından kontrol edilen arzın arttığını gösteriyor: Haziran başında %8.7 olan bu oran 17 Kasım itibariyle %21.4’e ulaşmış durumda.

Boğa Piyasasının Gidecek Yolu Var

Öte yandan çok daha “eski” BTC’leri takip eden çoğu site, lider kripto paranın en köklü yatırımcılarının boğa piyasasında “sıkı” durmaya devam edeceğini söylüyor.

Kripto para analisti William Clemente bu hafta yaptığı açıklamalarda, BTC’nin 69.000 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından bir süredir “uyku halinde” olduğunu söyledi.

BTC fiyatının 60.000 Dolar desteğini başarıyla koruduğunu belirten Clemente, “Bu uyku halinin güçlü kaldığını görmek, aynı zamanda eski BTC’lerin de nispeten hareketsiz kaldığı anlamına geliyor. Bitcoin boğa piyasasının gideceği daha çok yol var.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar