9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

20.000 Dolardan Bitcoin Satın Alan Yatırımcılar BTC’lerini Sattı mı? Piyasa Ne Durumda?

Önemli Gelişmeler

Bitcoin piyasası şu anda ne durumda? Uzun vadeli BTC yatırımcıları, fiyatı 60.000 Doları aşmasına rağmen kripto paralarını elde tutmaya devam ediyor mu?

blank

Haberin Özeti

  • 20.000 Dolar civarında alım yapan Bitcoin yatırımcılarının büyük çoğunluğu, hâlâ BTC’lerini ellerinde tutuyor.
  • Uzun vadeli yatırımcıların boğa piyasasında “sıkı” durması, BTC fiyatının daha da yükselmesini sağlayabilir.

HODL Waves tarafından elde edilen veriler, 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyelerinde (yaklaşık 20.000 Dolar) ve üzerinde alım yapan Bitcoin (BTC) yatırımcılarının büyük bölümünün BTC’lerini hâlâ satmadığını gösteriyor.

blank

HODL Waves metriğine göre, son altı ila on iki ay içinde hareket eden kripto paralar şu anki BTC arzının en büyük bölümünü oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin Yatırımcıları Psikolojik Olarak Güçlü Kalmaya Devam Ediyor

2021’deki güçlü kazanımlara ve eşit derecede güçlü düzeltmelere rağmen; Kasım 2020’de veya sonrasında piyasaya giren BTC yatırımcıları güçlü kalmaya ve kripto paralarını ellerinde tutmaya devam ediyor.

Harcanmamış işlem çıktılarının (UTXO’lar) dağılımını takip eden HODL Waves, altı ila on iki aylık “hodlers” tarafından kontrol edilen arzın arttığını gösteriyor: Haziran başında %8.7 olan bu oran 17 Kasım itibariyle %21.4’e ulaşmış durumda.

Boğa Piyasasının Gidecek Yolu Var

Öte yandan çok daha “eski” BTC’leri takip eden çoğu site, lider kripto paranın en köklü yatırımcılarının boğa piyasasında “sıkı” durmaya devam edeceğini söylüyor.

Kripto para analisti William Clemente bu hafta yaptığı açıklamalarda, BTC’nin 69.000 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından bir süredir “uyku halinde” olduğunu söyledi.

BTC fiyatının 60.000 Dolar desteğini başarıyla koruduğunu belirten Clemente, “Bu uyku halinin güçlü kaldığını görmek, aynı zamanda eski BTC’lerin de nispeten hareketsiz kaldığı anlamına geliyor. Bitcoin boğa piyasasının gideceği daha çok yol var.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 24.000 Doları Geçti

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend