1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

200 Milyar Dolarlık BTC Fiyat Düşüşünün Ardından Yatırımcılar Korkularını Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, bitcoin başına 42.000 dolara yükseldikten sonra, son iki haftada değerinden 200 milyar dolar kaybetmesine neden olan keskin bir düzeltme başlattı. 

Binance indirim kodu

Geçen yıl bu zamanlarda 9.000 doların altında işlem gören Bitcoin fiyatı, son 12 ayda neredeyse %300 arttı ve birçok küçük kripto paranın daha da yükselmesini sağladı. 

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı cuma sabahı erken saatlerde 30.000 doların altına düştükten sonra anket verileri yatırımcıların Bitcoin’in önümüzdeki yıl yarıya düşebileceğinden korktuğunu ve yanıt verenlerin %50’sinin Bitcoin’e 1-10 balon ölçeğinde 10 puan verdiğini ortaya koydu. 

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İlk olarak CNBC tarafından bildirilen 13-15 Ocak Deutsche Bank anketine yanıt verenlerin yarısından fazlası, yaklaşık %56’sı, Bitcoin fiyatının Ocak 2022’ye kadar ikiye mi katlanacağı yoksa yarı yarıya mı düşeceği sorulduğunda Bitcoin’in değerinin yarıya düşme ihtimalinin daha yüksek olduğuna inandıklarını söyledi. Bununla birlikte katılımcıların %26’sı ise Bitcoin’in tırmanmaya devam edebileceğini düşündüklerini söyledi; bu da Bitcoin’in devasa 2020 rallisinin daha da ileriye gidebileceği anlamına geliyordu. 

Ancak yatırımcıların endişelendiği şeyin sadece Bitcoin olmadığı ortaya çıktı. Ankete katılan 627 piyasa uzmanının %89’u, bazı finans piyasalarının şu anda balon bölgesinde olduğunu düşündüklerini açıkladı. 

Yatırımcılar Tesla’nın Bitcoin’den daha savunmasız olduğunu düşünüyor

Hükümetler ve merkez bankaları, koronavirüs karantinasının ekonomik gerilemeleri telafi etmek için sisteme nakit pompalarken dünyanın dört bir yanındaki borsalar son aylarda yükseldi. 

ABD Federal Rezervi, son zamanlarda muslukları kapatmayı düşünmenin yakın olmadığını belirtirken ABD Başkanı Joe Biden yaklaşık 2 trilyon dolarlık yeni bir teşvik paketi hazırladığını söyledi. 

Yatırımcıların %62’si, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın, geçen yıla göre şaşırtıcı bir şekilde %650 artarak CEO Elon Musk‘u dünyanın en zenginleri listelerinin üst sıralarına itmesine ve Bitcoin’den bile daha kârlı olmasına rağmen önümüzdeki yıl yarı yarıya düşme olasılığının, iki katına çıkma olasılığından daha yüksek olduğunu belirtti. 

İlgili Haber:  Rusya Hükümeti, Bitcoin Vergilendirmesine İlişkin Tasarıyı Onayladı

Deutsche Banka analistleri konu hakkında açıklama yaparak okuyuculara potansiyel bir teknoloji balonunun simgesi olan Bitcoin ve Tesla’nın 12 aylık kaderi hakkında soru sorduklarında okuyucuların çoğunun, Tesla’nın daha savunmasız olduğunu söylediğini ve bu nedenle de bu seviyelerin iki katından daha fazlasına çıkmak yerine yarıya düşme ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşündüğünü açıkladı. 

Bitcoin balonu korkularının ortasında Bank of America, Bitcoin’in şu anda araştırdığı yatırımcılar arasında dünyanın en kalabalık ticareti olduğunu ortaya çıkardı. 

Yatırımcıların bildirdiğine göre Bitcoin, Ekim 2019’dan bu yana ilk kez teknoloji hisselerini en üst noktadan çıkarıp ikinci sıraya yükseltti. 

İki anket, bu hafta Bitcoin’in yaklaşık 30.000 dolara düzeltmesi öncesinde gerçekleştirildi ve bu, kurumsal duyarlılığın Bitcoin fiyatı için gerçek bir faktör haline geldiğinin bir işareti olarak değerlendirildi. 

FxPro kıdemli finans analisti Alex Kuptsikevich, satışların derinliğinin, fiyatın ne kadar hızlı düştüğüne de bağlı olacağını ve şu anda piyasada panik görmediğini sözlerine ekledi. 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar