1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

2015’ten Beri İlk Kez Silk Road Cüzdanından 1 Milyar Dolarlık Bitcoin Çıkışı Gerçekleşti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Anonim bir kripto kullanıcısı, 69.370 Bitcoin’i Silk Road darknet (karanlık ağ) pazarıyla ilişkili bir adresten taşıdı ve bu yöntem, daha yakın zamanda popüler bir hackleme hedefi haline geldi.

Binance indirim kodu

Bir kripto istihbarat firması olan CipherTrace’in 3 Kasım tarihinde yayınladığı bir rapora göre; 960 milyon dolardan fazla değere sahip 69.370 Bitcoin’in (BTC) eklendiği iki adet işlem içeren son hareket, Silk Road pazarına bağlı bir adresten kaynaklandı. Kripto kullanıcısı, madeni paraların büyük kısmını taşımadan önce ilk olarak -muhtemelen bir test işlemi olarak- 1 Bitcoin gönderdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ciphertrace, anonim kullanıcının yaptığı bu işlemlerin adres formatları arasında geçiş yaparak “Bitcoin ağı ile güncel kalmak” amacıyla gerçekleştirildiği tahmininde bulundu. Feshedilmiş darknet pazarı ile ilişkili fonları en son hareket ettiren kişi bunu Nisan 2015’te gerçekleştirdiği için Bitcoin cüzdanının, tokenlerin protokoldeki değişiklikleriyle ilişkili tüm Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV’ye (BSV) de erişebileceği bildirildi.

Ancak firma bilgisayar korsanlığını da bir olasılık olarak göz ardı etmedi. Bu hareketlerin, korsanların wallet.dat dosyasına erişmesini önlemek için cüzdan sahibinin parayı yeni adreslere taşıdığı veya bilgisayar korsanlarının dosyayı hali hazırda kırmış bulunduğu anlamlarına da gelebileceği kaydedildi.

Silk Road hali hazırda bir karanlık ağ pazarı

Silk Road fonları, bilgisayar korsanları arasında iki yıldan daha uzun süredir dolaşmakta olan bir cüzdanda bulunuyordu. Eylül ayında, cüzdan için wallet.dat dosyasına sahip olduğunu iddia eden bir Twitter kullanıcısı, kripto topluluğuna 69.000’den fazla coine nasıl erişilebileceğine yönelik bir çözüm bulmak için çağrıda bulundu ve hatta bu kullanıcı, bir kuantum bilgisayarı belirleme yolu olarak özel anahtarlar önerdi.

Silk Road, kullanıcıların silahlar ve çalınan kredi kartı bilgileri gibi yasa dışı ürünler alıp satmalarına izin veren bir karanlık ağ pazarıydı ancak listelemelerin çoğunun yasa dışı uyuşturucular için gerçekleştirildiği biliniyordu. Sitenin kurucusu Ross Ulbricht’in; kara para aklama, bilgisayar korsanlığı ve uyuşturucu trafiğine yönelik komplolardan suçlu bulunduktan sonra şu anda şartlı tahliye olasılığı olmaksızın iki ömür boyu hapis cezası çektiği kaydedili. Ulbricht’in halen hapishaneden Bitcoin piyasası hakkında periyodik analizler sağlıyor olması da dikkat çekti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar