2021 için Bitcoin, Kripto Para ve Blockchain Tahminleri

Blockchain ve kripto para endüstrisi için harika bir yıl olan 2020'yi geride bırakırken 2021 için yapılan tahminlere bir göz atalım.

Yılın sonu geldiğine göre 2021 için bazı kripto para ve blok zinciri tahminlerine bir göz atmakta fayda var.

Geride bıraktığımız yıl çalkantılı bir yıl oldu. Bu atmosfere karşı blok zinciri ve kripto para sektörleri ilerlemeye, gelişmeye ve büyümeye devam etti. Artan düzenleyici ilgi ve netleştirme, bir mübadele aracı olarak bitcoin ve diğer kripto paraların daha geniş bir şekilde benimsenmesi veya farklı kuruluşlar arasında blok zincirinin daha geniş kullanımı şeklinde olsun, gelişmeleri destekliyor.

Blockchain ve kripto paralar, kavramsal anlayış ve teknik merakın önceki günlerinden çok farklı ölçülere göre hareket etti. Bu yeni teknoloji, ana akım iş konuşmasının bir parçası haline geldi. Bununla birlikte, ekonomide ve blok zinciri sektöründe hala büyük miktarda belirsizlik var. Bu sürekli belirsizlik aynı zamanda dinamik bir pazar yaratır. Gelecek hakkında tahminler yapmak her zaman zor bir iştir. Böylesine hızlı hareket eden ve gelişen bir sektör için ise bu iki katına çıkar.

2021 için blockchain ve kripto varlık alanı için beş tahmine bakalım. Nitekim bu gelişmelerden bazıları daha uzun da sürebilir.

Bitcoin 2021’i 30.000$’ın üzerinde kapatacak

Bu, özellikle 2020’nin sonunda meydana gelen artış göz önüne alındığında, muhafazakar bir tahmin gibi görünebilir ancak fiyatlar sonsuza kadar yükselmiyor. Bununla birlikte, kurumsal fon akışları ve faizler göz önüne alındığında, bu son fiyat eğilimlerinin desteği olduğu görülüyor.

Stabilcoinler yol gösterecek

Devam eden konuşmalara ve bitcoin fiyatlarına ve ticaret hacmine odaklanılmasına rağmen, stabilcoinler hızla daha geniş bir kabul için önde gelen bir giriş noktası haline geliyor. On milyarlarca dolarlık piyasa değeri ve yerleşik ödeme işleyicileri için bir köprü görevi gören stabilcoinlerin daha geniş kullanımı, makul bir ticari anlam ifade eden bir tahmin gibi görünüyor.

  Bahamalar Merkez Bankası, Dijital "Sand Doları" Piyasaya Sürecek

CBDC’ler piyasaya sürülecek

CBDC’lerin yükselişi kesin. Geriye kalan tek soru bu lansmanın zamanlaması. Dünya çapında devam eden çabalar söz konusu. Şimdilik sır hangi ülkenin önce öncü olacağı. Ancak bu uygulamaların yanı sıra, mahremiyet ve güvenlik konusundaki endişeler yenilenecek. Bunlar kesinlikle heyecan verici zamanlar.

Vergi yaptırımı artacak

IRS, geçen yıl birkaç adım attı ve bu kripto vergi uygulamasının ileriye dönük olarak ele alınacağını gösteriyor. Bununla birlikte, vergiler yalnızca ABD’deki bir sorun değil. 2020’de kripto para fiyatlarındaki artışla birlikte, dünyanın her yerindeki vergi makamlarının bu potansiyel gelire yeni bir bakış atması bekleniyor.

Blockchain, finansal hizmetlerin ötesine geçecek

Bu, blok zinciri ve kripto varlık alanında faaliyet gösteren bireyler ve kuruluşlar için bir sürpriz olabilir. Ancak uzman olmayan nüfus hala yaygın olarak blockchain’i bitcoin ile ilişkilendiriyor. 2021, blok zincirinin genel olarak ana akıma ve çok daha geniş bir ekonomik sektör yelpazesine girdiği yıl olarak şekillenebilir. Sağlık, ulaşım ve lojistik… Bunlar, daha geniş bir blok zincir benimsenmesi ve uygulanmasından yararlanabilecek alanlardan sadece birkaçı.

Geleceği tahmin etmek her zaman riskli bir iştir. Çünkü neyin geleceğini bilmenin bir yolu yoktur. Bununla birlikte, 2020 boyunca inşa edilen ve hatta hızlanan trendlere dayanarak, 2021 kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi için patlama trendlerini sürdürecek gibi görünüyor.

Önümüzdeki yıl, blok zinciri ve kripto varlık alanı için heyecan verici ve dinamik bir yıl olacak gibi. Sürekli büyüme ve uygulama için gelecek parlak görünüyor.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın