23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

2021 Senesi Bitcoin ve Ethereum İçin Büyük Bir Yıl Olacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

U.S. Global Advisors’ın CEO’su olan Frank Holmes, 2021’in sadece altın için değil kripto paralar için de muazzam bir yıl olacağını düşündüğünü açıkladı.

Binance indirim kodu

Kitco News ile pazartesi günü bir röportaj gerçekleştiren Holmes, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi dijital varlıkların altınla birlikte olağanüstü seviyede iyi bir performans göstereceğini beklediğini söyledi. Bu dijital varlıkların, temel değerlerine yönelik itici güçleri nedeniyle daha fazla benimsendiğine inandığını belirten CEO, Bitcoin ile ilgili olarak çok yıllık bir trendin devamında daha fazla insanın bu dijital varlığı benimsediğini hissettiğini söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in böylesine yükselmesini sağlayan şey mayıs ayında deflasyonist yarılanma oldu

Son üç yıldır artan cüzdan sayısının Bitcoin’i benimseyen insanları gösterdiğine dikkat çeken Holmes, bu konuda güzel ve istikrarlı bir büyüme yaşandığının altını çizdi.

Kripto endüstrisindeki birçok kişinin Bitcoin’i altına benzetmesine rağmen BTC’nin külçe ile aynı makro sürücüler tarafından beslenmediğini düşünen CEO, bu inancın aksine, Bitcoin’in roket yakıtının, geçtiğimiz mayısta yaşanan deflasyonist yarılanma olayından geldiğini ifade etti.

Yarın, dünyadaki tüm altın madenleri arzının %50 azalacağının söylenmesi durumunda altın fiyatının 10.000 dolar olacağını garanti edebileceğini belirten Holmes, bu meselenin bir arz-talep fonksiyonu meselesi olduğunu vurguladı.

Mayıs yarılanmasının ardından piyasaya giren, yeni çıkarılan BTC sayısı günde yaklaşık 900’e düşmüştü ve bu arzın emilimi, kurumlar ve mega şirketler tarafından hızla gerçekleştirildi.

DeFi ekosisteminin kilitli toplam değerinin yapı taşını Ethereum oluşturuyor

Öte yandan Ethereum’un, merkezi olmayan finans veya DeFi’deki en son gelişmelerden yararlanmaya devam ettiği görülüyor. Kilitli toplam değer açısından, DeFi ekosisteminin değeri 14.6 milyar doların üzerindeyken Ethereum, bu aktivitenin çoğunun yapı taşını oluşturuyor. CoinMarketCap’e göre DeFi coinlerinin piyasa değerinin şu anda 18.2 milyar dolar olduğu biliniyor.

İlgili Haber:  XRP Topluluğu SEC ile İlgili Açıklama Yaptı: “Bizim Çıkarlarımızı Temsil Etmiyorsunuz”

Altın açısından Holmes, değerli emtia için “iki standart sapma” hareketi beklediğini ve bunların, önümüzdeki 12 ayda fiyatları 400 ile 800 dolar arasında arttırabilecek hareketler olduğunu söylüyor. Bunun ise 2.200 dolardan 2.600 dolara çıkmak için gerekli adım olduğu belirtiliyor.

Altın vadeli işlemleri pazartesi günü patlak verirken New York Ticaret Borsası’nın Comex bölümünde 26.40 dolardan 1.866.40 dolara yükseldiği görülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar