30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

2021 Yılı Forbes 400 Listesine 7 Kripto Para Milyarderi Girdi! Hangi İsimler Listede?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

2021 yılı Forbes 400 listesinde altı adet yeni kripto para milyarderi dikkat çekiyor. Bu isimler servetlerini kripto para dünyasında kazandılar. Bunlar içinde ise en göze çarpanı, toplamda 22.5 milyar dolarlık bir net varlığa sahip olan kripto para türevi borsası FTX’in CEO’su 29 yaşındaki Sam Bankman-Fried olabilir.

Binance indirim kodu

Altı Yeni Kripto Para Milyarderi 2021 Yılı Forbes 400 Listesine Girdi

Bu yılın Forbes 400 listesindeki kripto para milyarderlerinin toplam değerinin yaklaşık olarak 55.1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu miktarın yaklaşık yarısı olan 22.5 milyar dolar ise Sam Bankman-Fried’e ait. Bankman-Fried, yalnızca iki sene içerisinde, 13.8 milyar dolarlık günlük hacmiyle dijital para dünyasının en büyük platformlarından biri olan FTX’i kurdu. Bu başarıya kanıt olacak şekilde FTX, Temmuz ayında B sınıfı finansman turuyla 900 milyon dolar yatırım aldı ve 18 milyar dolarlık değerlenmesiyle kripto para dünyasının en büyük finansman turunu gerçekleştirmiş oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Sam Bankman-Fried

Toplamda 22.5 milyar dolarlık bir servete sahip olan Bankman-Fried, Forbes’un listesine bu yıl girdi. Kripto para dünyasının en zengin ismi olan Bankman-Fried, FTX’in aldığı 900 milyon dolarlık yatırım ile birlikte servetini neredeyse ikiye katladı. Ünlü CEO’nun varlıklarının büyük çoğunluğu FTX hisselerine ve tokenlerine (FTT) bağlı olarak biliniyor.

Brian Armstrong

Toplamda 11.5 milyar dolarlık servetiyle Armstrong, listeye yeni giren isimlerden biri ve sıralamada da Sam’den sonra geliyor. Brian Armstrong, Coinbase kripto para borsasının kurucularından biri ve aynı zamanda şirketin CEO’luğunu yapıyor.

Cameron Winklevoss ve Tyler Winklevoss

Winklevoss kardeşlerin varlıkları, her biri için 4.3 milyar dolar olarak gözüküyor. Bu da her iki ismin toplam servetinin 8.6 milyar dolar seviyelerinde olduğunu gösteriyor. İkili, Gemini borsasının kurucuları olarak tanınıyor.

İlgili Haber:  Haftanın Kripto Para Özeti: 29 Kasım - 6 Aralık 2020

Fred Ehrsam

Ehrsam, Armstrong ile beraber Coinbase’i 2012 yılında kurmuştu. Şirketi 2017 yılında terk eden ancak yönetim kurulunda olmayı sürdüren Ehrsam, yatırım şirketi Paradigm’i yönetiyor. Ünlü ismin serveti 3.5 milyar dolar olarak tahmin ediliyor.

Jed McCaleb

McCaleb de listeye yeni giren isimlerden biri olmasına rağmen çoğu kişi bu ismi bir yerlerden hatırlıyor. Blockchain dünyasının öncülerinden biri olan McCaleb, Ripple ve ilk büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox’un kuruluşuna önayak olan isim olarak biliniyor. Ünlü yatırımcı, Mt. Gox’u, meşhur hack’lenme olayından önce elinden çıkarmıştı. McCaleb’in servetinin büyük bir kısmı ise kurucusu olduğu Ripple’ın kendisine gönderdiği XRP tokenlerinden oluşuyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar