11 Ağustos 2022, Perşembe
24.6 C
İstanbul

2021 Yılının Son Çeyreğinde Bitcoin Dünyasında Neler Yaşandı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu yılın dördüncü çeyreğinde Bitcoin fiyatı yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmakla kalmadı, buna ek olarak önümüzdeki yıl için de momentum kazandı. İşte BTC fiyatının 2021 yılının son çeyreği için özeti…

Binance indirim kodu

Bitcoin boğaları için yılın son çeyreği sürekli olarak iniş ve çıkışlar ile geçti. Dünyanın en büyük kripto parası 10 Kasım tarihinde 69.000 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Bu yazının yazıldığı anlarda ise Bitcoin bu seviyeden oldukça uzak bir noktada işlem görüyor. Yazım sırasında 49.000 dolardan işlem gören kripto para böylelikle altı hafta öncesine göre %29 değer kaybetti.

Binance indirim kodu

Buna rağmen yılın son çeyreği, kripto para dünyasında heyecan verici olaylara da sahne oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İlk Bitcoin ETF’si ABD’de Hayata Geçti

Henüz tam anlamıyla beklenen büyük olay olmasa da, borsada işlem gören BTC ilişkili ilk endeks fonu olan ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si hayata geçti ve kısa sürede tarih yazdı. Bir milyar doları aşan işlem hacmi ile birlikte New York Borsası tarihinin en başarılı günü yaşandı.

ABD Dünyanın En Büyük Bitcoin Madenciliği Ülkesi Haline Geldi

Doğudan batıya şeklinde gerçekleşen büyük kripto para madenciliği göçü tamamlandı. Cambridge Centre for Alternative Finance tarafından sağlanan verilere göre, Amerika Birleşik Devletleri artık %35 piyasa payı ile birlikte küresel Bitcoin hash oranının çoğunluğuna sahip duruma geçti. Bununla birlikte kripto para madenciliğinin Çin’deki oranı ise resmi rakamlara göre bu yazının yazıldığı anlarda %0 olarak gösteriliyor.

Sonuç olarak ABD, daha önce Çin tarafından domine edilen kripto para piyasasındaki boşluğu birkaç ay içerisinde doldurdu.

MicroStrategy, Elindeki BTC Varlıklarını Genişletti

ABD’de borsada işlem gören bir şirket olan MicroStrategy, BTC varlıklarını büyük ölçüde arttırmayı başardı. Asıl çalışma alanı iş zekası yazılımları olan şirket, kısa bir süre içerisinde bir BTC servetine kondu.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Yerini XRP mi Alacak?

Michael Saylor tarafından yönetilen şirket, son olarak Aralık ayı başında yeni bir satın alım yapmış ve 1.434 adet coini bünyesine katmıştı. Bununla birlikte MicroStrategy’nin elinde toplamda 122.478 adet BTC bulunuyor.

Mastercard BTC Entegrasyonunu Gerçekleştirmek İstiyor

Kredi kartı üreticisi Mastercard, kripto para dünyasına adım atıyor. 26 Ekim tarihinde yaptığı açıklamaya göre ödeme hizmeti sağlayıcısı, Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödeme yapma imkanı sağlamayı ve bununla birlikte kripto para tabanlı bir ödül sistemi inşa etmeyi istiyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar