26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

2021 Yılının Son Çeyreğinde Bitcoin Dünyasında Neler Yaşandı?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bu yılın dördüncü çeyreğinde Bitcoin fiyatı yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmakla kalmadı, buna ek olarak önümüzdeki yıl için de momentum kazandı. İşte BTC fiyatının 2021 yılının son çeyreği için özeti…

Binance indirim kodu

Bitcoin boğaları için yılın son çeyreği sürekli olarak iniş ve çıkışlar ile geçti. Dünyanın en büyük kripto parası 10 Kasım tarihinde 69.000 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Bu yazının yazıldığı anlarda ise Bitcoin bu seviyeden oldukça uzak bir noktada işlem görüyor. Yazım sırasında 49.000 dolardan işlem gören kripto para böylelikle altı hafta öncesine göre %29 değer kaybetti.

Binance indirim kodu

Buna rağmen yılın son çeyreği, kripto para dünyasında heyecan verici olaylara da sahne oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

İlk Bitcoin ETF’si ABD’de Hayata Geçti

Henüz tam anlamıyla beklenen büyük olay olmasa da, borsada işlem gören BTC ilişkili ilk endeks fonu olan ProShares’in Bitcoin Strategy ETF’si hayata geçti ve kısa sürede tarih yazdı. Bir milyar doları aşan işlem hacmi ile birlikte New York Borsası tarihinin en başarılı günü yaşandı.

ABD Dünyanın En Büyük Bitcoin Madenciliği Ülkesi Haline Geldi

Doğudan batıya şeklinde gerçekleşen büyük kripto para madenciliği göçü tamamlandı. Cambridge Centre for Alternative Finance tarafından sağlanan verilere göre, Amerika Birleşik Devletleri artık %35 piyasa payı ile birlikte küresel Bitcoin hash oranının çoğunluğuna sahip duruma geçti. Bununla birlikte kripto para madenciliğinin Çin’deki oranı ise resmi rakamlara göre bu yazının yazıldığı anlarda %0 olarak gösteriliyor.

Sonuç olarak ABD, daha önce Çin tarafından domine edilen kripto para piyasasındaki boşluğu birkaç ay içerisinde doldurdu.

MicroStrategy, Elindeki BTC Varlıklarını Genişletti

ABD’de borsada işlem gören bir şirket olan MicroStrategy, BTC varlıklarını büyük ölçüde arttırmayı başardı. Asıl çalışma alanı iş zekası yazılımları olan şirket, kısa bir süre içerisinde bir BTC servetine kondu.

İlgili Haber:  Bitcoin, Ethereum ve Diğer Kripto Paralardaki Çöküşün Sebebi Ne?

Michael Saylor tarafından yönetilen şirket, son olarak Aralık ayı başında yeni bir satın alım yapmış ve 1.434 adet coini bünyesine katmıştı. Bununla birlikte MicroStrategy’nin elinde toplamda 122.478 adet BTC bulunuyor.

Mastercard BTC Entegrasyonunu Gerçekleştirmek İstiyor

Kredi kartı üreticisi Mastercard, kripto para dünyasına adım atıyor. 26 Ekim tarihinde yaptığı açıklamaya göre ödeme hizmeti sağlayıcısı, Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödeme yapma imkanı sağlamayı ve bununla birlikte kripto para tabanlı bir ödül sistemi inşa etmeyi istiyor.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend