26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

2021’de Bitcoin ile İlgili 100 Milyondan Fazla Tweet Atıldı: İşte BTC’nin Dönüm Noktaları!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Analiz şirketi Visibrain’in verilerine göre 2021’de “Bitcoin” kelimesini içeren 101 milyon tweet atıldı. Bu, BTC için farklı bir rekor!

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Analiz şirketi Visibrain’in verilerine göre 2021’de “Bitcoin” kelimesini içeren 101 milyon tweet atıldı.
  • Peki BTC’nin sosyal medya popülerliğini artıran temel dönüm noktaları neler?

Bitcoin’in bu yıl yaşadığı yoğun boğa koşusu, fiyatının dışında daha pek çok farklı şeyi de artırdı. Dünyanın en büyük kripto parası tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken; tüm dünyanın gözü de Bitcoin’e çevrildi.

Binance indirim kodu

Bitcoin ile İlgili 101 Milyon Tweet Atıldı

Analiz şirketi Visibrain’in verilerine göre 2021’de “Bitcoin” kelimesini içeren 101 milyon tweet atıldı. Bu, BTC’nin 2020 performansına nazaran %350’lik bir artış anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

2021 yılı boyunca BTC’ye sosyal medya gösterilen ilgideki keskin artış, genel olarak kripto para piyasasından “haberdar” olan insan sayısındaki artışla da açıklanabilir. Buna ek olarak piyasadaki devasa hareketler ve fiyat artışları da hiç kuşkusuz BTC’nin sosyal medyadaki popülerliğine olumlu etki yaptı.

BTC’nin 2021 Yılındaki Dönüm Noktaları

2021 yılında yaşanan önemli dönüm noktalarından biri, dünyanın en zengin kişisi Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla ile birlikte BTC’ye 1.5 milyar Dolarlık dev bir yatırım yapması idi. Şubat ayında manşetlere çıkan yatırım haberi ile birlikte BTC’nin sosyal medyadaki etkisi de önemli ölçüde arttı.

Ardından Mart ayında ise Tesla, ürün satışları için BTC ödemesi kabul edeceğini açıklayarak lider kripto parayı tekrar gündemin ilk sırasına taşıdı. Ancak Mayıs ayına gelindiğinde Tesla bu sefer BTC ödemelerini durduğunu açıkladı ve bu durum BTC fiyatında keskin bir düşüşe neden olsa da; sosyal medya ilgisini yine zirveye taşıdı.

İlgili Haber:  Elon Musk Tweet'ine Bu Emojiyi Koydu, Bitcoin Fiyatı %5 Düştü

Görece düşüş havası içinde geçen yaz aylarının ardından El Salvador, Eylül ayında Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ettiğini duyurdu ve BTC tekrar tüm dünyanın gündemine geldi.

Bugün ise BTC fiyatı 50.000 Dolar seviyesinde mücadele veriyor ve yeni yıla bu seviyenin üzerinde güçlü bir başlangıç yapmayı amaçlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend