1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

2021’de Bitcoin ile İlgili 100 Milyondan Fazla Tweet Atıldı: İşte BTC’nin Dönüm Noktaları!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Analiz şirketi Visibrain’in verilerine göre 2021’de “Bitcoin” kelimesini içeren 101 milyon tweet atıldı. Bu, BTC için farklı bir rekor!

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Analiz şirketi Visibrain’in verilerine göre 2021’de “Bitcoin” kelimesini içeren 101 milyon tweet atıldı.
  • Peki BTC’nin sosyal medya popülerliğini artıran temel dönüm noktaları neler?

Bitcoin’in bu yıl yaşadığı yoğun boğa koşusu, fiyatının dışında daha pek çok farklı şeyi de artırdı. Dünyanın en büyük kripto parası tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken; tüm dünyanın gözü de Bitcoin’e çevrildi.

Binance indirim kodu

Bitcoin ile İlgili 101 Milyon Tweet Atıldı

Analiz şirketi Visibrain’in verilerine göre 2021’de “Bitcoin” kelimesini içeren 101 milyon tweet atıldı. Bu, BTC’nin 2020 performansına nazaran %350’lik bir artış anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2021 yılı boyunca BTC’ye sosyal medya gösterilen ilgideki keskin artış, genel olarak kripto para piyasasından “haberdar” olan insan sayısındaki artışla da açıklanabilir. Buna ek olarak piyasadaki devasa hareketler ve fiyat artışları da hiç kuşkusuz BTC’nin sosyal medyadaki popülerliğine olumlu etki yaptı.

BTC’nin 2021 Yılındaki Dönüm Noktaları

2021 yılında yaşanan önemli dönüm noktalarından biri, dünyanın en zengin kişisi Elon Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla ile birlikte BTC’ye 1.5 milyar Dolarlık dev bir yatırım yapması idi. Şubat ayında manşetlere çıkan yatırım haberi ile birlikte BTC’nin sosyal medyadaki etkisi de önemli ölçüde arttı.

Ardından Mart ayında ise Tesla, ürün satışları için BTC ödemesi kabul edeceğini açıklayarak lider kripto parayı tekrar gündemin ilk sırasına taşıdı. Ancak Mayıs ayına gelindiğinde Tesla bu sefer BTC ödemelerini durduğunu açıkladı ve bu durum BTC fiyatında keskin bir düşüşe neden olsa da; sosyal medya ilgisini yine zirveye taşıdı.

İlgili Haber:  Dogecoin'e Sürpriz Bir Güncelleme Geliyor

Görece düşüş havası içinde geçen yaz aylarının ardından El Salvador, Eylül ayında Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ettiğini duyurdu ve BTC tekrar tüm dünyanın gündemine geldi.

Bugün ise BTC fiyatı 50.000 Dolar seviyesinde mücadele veriyor ve yeni yıla bu seviyenin üzerinde güçlü bir başlangıç yapmayı amaçlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar