1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

2021’de Dikkat Edilmesi Gereken Dört Kripto Para Yarılanması

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Blok ödül yarılanmaları, belirli bir blok zincirinde yeni coinlerin üretilme oranını %50 düşürüyor. “Yarılanmalar” olarak bilinen bu tür olaylar, kripto para tüccarları tarafından kripto paraların fiyatını yükseltmek için katalizör olarak uzun zamandır bekleniyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC) fiyatının yarılanmalara göre ne zaman artacağını tahmin etmeye yönelik geçmiş girişimler, en iyi ihtimalle “tutarsız” olarak değerlendiriliyor. Bununla birlikte yatırımcıların çok azı, arz ve talep yasasında tanımlanan mekanizmaları hızlı bir şekilde göz ardı etmeye istekli oluyor. Her şey eşit olduğunda, piyasada bulunan coin sayısı azaldıkça bu coinlere olan talep ve dolayısıyla coinlerin her birinin fiyatı artıyor.

Binance indirim kodu

Bunu akılda tutarak bu yıl ihraç oranlarının yarı yarıya düşeceği blok ödül yarılanmasına uğrayacak olan dört kripto para projesinin var olduğu düşünülüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Verge (XGV)

Verge’nin (XVG), zinciri 4.700.000 blok yüksekliğine ulaşması beklenen 25 Ocak tarihinde yarılanmaya gireceği düşünülüyor. Bu noktada madencilere her 30 saniyede bir verilen 200 XVG’lik mevcut ödülün 100 XVG’ye düşürüleceği belirtiliyor.

Yarılanmaya 11 günden biraz daha uzun bir süre kala Verge’nin arzındaki azalmanın önüne geçme fırsatının çoktan geçmiş olduğu varsayılıyor. Bununla birlikte, blok ödül yarılanmalarından yararlanmak hiçbir zaman kesin bir veri bulunmuyor ve çoğu zaman bir coin, olayın sonrasına kadar olaya tepki vermiyor.

XVG fiyatının, 2020 yılına kadar yaklaşık üç yıllık bir düşüşle 0.001 dolara düşmeden önce Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.30 dolara ulaştığı biliniyor. Bununla birlikte, Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine gönderen kış dalgasından bu yana Verge’nin serveti tersine dönüyor. Coin, kasım ayı ile bugün arasında geçen zamanda %219’luk bir büyüme kaydetmiş bulunuyor.

Tomochain (TOMO)

Tomochain’in (TOMO) yarılanmasının, 7 Şubat’ta ve her yıl çıkarılan TOMO coin sayısının 2 milyondan 1 milyona düşürülmesi ile gerçekleşmesi bekleniyor.

Tomochain blok zinciri, iki saniyelik blok süreleri içeriyor ve her 900 blok bir çağ oluşturuyor. Her dönem için şu anda madencilere toplam 250 token veriliyor. Bu miktarın şubat ayında yarı yarıya inip 125 token olacağı belirtiliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin'de Yaşanacak Olası Bir Düşüş Teknoloji Hisselerini Doğrudan Etkileyecek

2017’de piyasaya sürülen Tomochain, bir kanıt kanıtı fikir birliği mekanizması kullanıyor ve Ethereum Sanal Makinesi ile uyumlu hareket ediyor. Yaklaşan yarılanmanın, coinin tarihinin ikincisi ve aynı zamanda sonuncusu olacağı söyleniyor. Bundan sonra ise TOMO ihraç oranının, coinin toplam 100.000.000 arzına ulaşılana kadar aynı kalacağı kaydediliyor.

Vertcoin (VTC)

Vertcoin’in (VTC) blok ödülü yarılanması 8 Aralık’ta planlanıyor ve bu noktada madencilere verilen VTC sayısının blok başına 25’ten 12.5’e düşürüleceği belirtiliyor.

Vertcoin, aynı yıl Litecoin madenciliği için icat edilen uygulamaya özel entegre devre makinelerine (ASIC) bir yanıt olarak 2014 yılında Litecoin’den (LTC) türemiş bulunuyor. Vertcoin, ASIC dirençli kalmayı hedefliyor ve bir grafik işleme üniteleri ile madencilik yapılabiliyor.

Piyasa değerine göre ilk 100 kripto paranın bir özelliği olan Vertcoin, Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesinden %98’lik bir düşüşün ardından artık kendisini 500lerin ortasında buluyor.

Ravencoin (RVN)

Teknik olarak Ocak 2022’ye kadar gerçekleşmesi planlanmasa da Ravencoin’in (RVN) ilk blok ödül yarılanması sadece 12 takvim ayı uzaklıkta bulunuyor ve ihraç oranının blok başına 5.000 RVN’den 2.500 RVN’ye düşürülmesi bekleniyor.

2018’de piyasaya sürülen Ravencoin, gerçek dünyadaki varlıkların blok zincirinde kaydı ve ticaretine yönelik hareket ediyor. 2018 yılında o zamanlar az bilinen projenin, çevrimiçi Amerikan perakende devi Overstock’tan milyonlarca dolarlık sürpriz bir yatırım aldığı biliniyor.

Ravencoin, Haziran 2019’da 0.08 dolar aralığında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmışken bugün kripto para 0.016 dolarlık bir fiyatla işlem görüyor ve Kasım 2020’deki son düşük seviyelerden bu yana %48 artış sergiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar