8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

2021’de Kripto Para Dünyasını Neler Bekliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Yatırımcılar daha riskli varlıkları aramaya devam ederken, yükselen piyasaların 2020’de rekor kıran performansı yeni yılda da devam edecek gibi görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yatırımcılar, 2021’de de gelişmekte olan piyasalardaki patlamayı sürdürmek için çalışıyor.
  • Onlar yeni varlıkları takip ederken Ethereum 1.000 Dolar seviyesini aştı.
  • Kripto paraların toplam piyasa değeri ise Nisan 2020 döneminden bu yana neredeyse iki katına yükseldi.

Yatırımcılar yeni yılda Bitcoin’in fiyatının göz kamaştıran seviyelere yükseldiğini görseler de, 2020’de tüm coinlerde ortaya çıkan patlamayı sürdürmek isteyen Amerikalı yatırımcıların iştahını doyuracak bir artış yok gibi görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yatırımcılar Daha Çok Artış Hedefliyor

Bitcoin ve altcoinler, Nisan 2020’deki çöküşten bu yana 70 farklı finansal varlık sınıfından %90’ının yükselişine sahne oldu. Yatırımcılar, herhangi bir finansal araçta böylesine bir artış rallisinin 50 yıl içinde yalnızca üçüncü kez olduğunu dile getiriyor.

John Hancock Investment Management’ın eşbaşkanı ve yatırım stratejisti olan Emily Roland, “Yatırımcılar ne olursa olsun iştahlarını doyurabilmiş görünmüyor.” dedi.

Bu duygu, yükseliş hissinin birkaç yıldır en yüksek seviyede olduğunu bildiren Amerikan Bireysel Yatırımcılar Derneği tarafından da onaylanıyor. Bank of America anketine göre, fon yöneticileri de 2021’in kazançlı bir yıl olacağı konusunda iyimser görünüyor. Rezervlerde tutulan nakit miktarının Mayıs 2013’ten bu yana en düşük seviyede olduğu belirtiliyor. Bu da açıkça yatırımcıların karlarını artırmak için çeşitli fırsatlar aradıklarını gösteriyor.

Ethereum, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşmak İçin Çabalıyor

Tüm bunlar, kripto parada artan yatırımcı iştahına işaret ediyor. Şu dakikalarda Bitcoin 34.000 Dolarlık yüksek seviyesinden yavaş yavaş geri çekilirken, Ethereum 1.000 Dolar seviyesinin üzerinde hareket ediyor. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan ETH, Ocak 2018’de kaydedilen 1.432 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine hayli yaklaşmış görünüyor.

İlgili Haber:  Ethereum İşlem Ücretlerinde Artış Yaşandı

Kripto ödeme şirketi Simplex’in CEO’su ve kurucusu Nimrod Lehavi ise “Yatırımcılar, yeni BTC’yi arıyor.” dedi.

Bunun neden böyle olduğunu anlamak zor değil. 2020’nin sıkıntılı dönemlerinde, kripto paraların küresel piyasa değeri 500 milyar Doların hemen üzerinde idi. Veri sağlayıcısı Nomics’e göre, şimdi bu değer 922 milyar Dolara ulaştı.

Ayrıca vadeli işlem piyasaları S&P, Dow, Nasdaq ve Russell 2000 endekslerinin tümü de bugün yükseliş bildirdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar