1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

2021’deki Toplam Kripto Girişinin %97’sini Bitcoin Oluşturdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yayımlanan yeni bir rapora göre, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin (BTC), 2021 yılında da yatırımcılar için en çok tercih edilen dijital para olmaya devam etti.

Binance indirim kodu

Dijital varlık yatırım şirketi CoinShares’in dün yayımladığı bir rapor, Bitcoin girişlerinin 2021’de şimdiye kadarki toplam kripto girişlerinin %97’sini oluşturdu gerçeğini ortaya koydu.

Binance indirim kodu

Bitcoin, yönetilen dijital varlık yatırım ürünlerinin %83’ünü oluştururken BTC yatırım ürünlerinin toplam Bitcoin ticaret cirosunun sadece %6.5’ini temsil ettiği kaydedildi. Ocak ayında yaşanan büyük bir kripto para boğasının ortasında, günlük BTC işlem hacimleri bu yıl şimdiye kadar büyük ölçüde artış gösterdi ve 2020’deki değeri olan ortalama 2.2 milyar dolardan bu yıl 12.3 milyar dolara kadar yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinShares, kripto yatırım ürünü girişlerinin, küçük bir çıkış döneminin ardından geçen hafta 1.3 milyar dolarlık bir rekora ulaştığını belirtti. Firma, Bitcoin fiyatlarının yeni yükseklere ulaşma hızı nedeniyle yatırımcıların bu yıl fiyat bilincine daha çok sahip olduklarına inandığını açıkladı.

Ether yatırımcıları son derece tedbirli davranıyor

CoinShares’in verilerine göre, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ether (ETH) ise geçtiğimiz hafta 34 milyon dolarlık giriş gerçekleştirdi. Raporda, yatırımcıların temkinli davrandıkları için aralık başından bu yana “çok az giriş” yaşandığı belirtildi.

Hem Bitcoin hem de Ether 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Bitcoin’in, 8 Ocak’ta 42.000 dolarlık tarihi yüksek seviyesini kırmasının ardından 19 Ocak’ta Ether’in 1.430 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmayı başardı.

Buna rağmen Bitcoin 30.000 doların altında işlem görmeye devam ederken Ether 21 Ocak’ta yaklaşık 1.000 dolara kadar düştü.

CoinShares’e göre son fiyat düşüşü kısmen Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen’ın son yorumlarından kaynaklandı. 19 Ocak’ta Yellen, kripto paralarla ilgili endişelerini dile getirerek kriptonun genellikle yasa dışı finansman için kullanıldığını iddia etti; öte yandan kripto paranın finansal sistemi iyileştirme potansiyeli olduğunu da belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar