8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın.

2022’nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı. Kimisi bu dönemi hasat mevsimi gibi görüp topladıkça toplayacak. Kimisi ise belki de tepeden almanın verdiği hayal kırıklığıyla kriptoya küsüp gidecek. Ama bir gerçek var: kripto burada ve bir yere gitmiyor. ICO’lar, NFT’ler gelip geçici olabilir. Ancak Bitcoin ve önderliğindeki kripto paralar burada. Güçlü olan, kendini geliştiren kripto paralar ayakta kalacak. Diğerleri kripto mezarlığında yerini alacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Benim 2022 sonu Bitcoin fiyat tahminim belli: 4160 dolar!

Şimdi diyeceksiniz ki bu rakam da nereden çıktı. Durun dostlarım, kendimce bazı matematik hesapları yaptım ve ulaştığım rakam bu oldu. Tutarsa ne ala, tutmazsa yapacak bir şey yok.

Peki 4160 doları nasıl buldum?

Bitcoin’in tarihsel verilerinden yola çıkarak bu rakama ulaştım.

Bitcoin’in 2010’dan bugüne her sene başı ve sene sonu fiyatlarını not ettim. Aradaki değişim oranlarını çıkardım ve aşağıdaki gibi bir tablo ortaya çıktı. Yani her 3 senede bir büyük bir çöküş yaşanıyor gözüküyor. Eğer aynı şey tekrar edecek olursa 2022’nin de 2014 ve 2018 gibi bir çöküş yılı olduğunu söyleyebiliriz.

2014’teki ayı piyasasında %58’lik bir kayıp yaşanmış. 2018’deki çöküşte ise bu oran %25 artarak %73’lük bir çöküş yaşandığını görüyoruz. Hatırlarsınız Bitcoin 3000 dolar seviyelerine düşmüştü.

Eğer 2022’deki çöküş yine benzer şekilde 2018’deki çöküşün üzerine %25 eklenerek gerçekleşecek olursa bu %91’lik bir çöküş olacak demektir. Yani Bitcoin’in 1 Ocak 2022’deki 46.219 dolarlık fiyatının 2022 sonunda %91 değer kaybederek 4160 dolara düşmesi demektir.

blank

Piyasada herkes fiyat tahmini yaparken ben bu furyadan geri kalamazdım. En kötü çıkmazsa “napalım hayırlısı olsun” derim.

Bitcoin sene sonunda bu rakamlara düşer mi bilmem ama 2022’nin tam teşekküllü bir ayı piyasası şeklinde geçeceği çok açık.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Evrim Dönmez
Evrim Dönmez
Evrim kripto para dünyasına ilgilidir. Okur, araştırır, öğrenir, paylaşır.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar