5 Ağustos 2022, Cuma
28.6 C
İstanbul

Bloomberg Analisti, 2022 Yılı İçin Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminini Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve kripto para piyasası zaten ilk günden yana dalgalı olmasıyla tanınıyor. Ancak son birkaç ayda bu volatile oranı gerçekten de çok üst düzeye çıktı. Geleneksel hisse senedi piyasası ile karşılaştırıldığında, BTC’nin volalite faktörünün epey agresif olduğu gözleniyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı Neden Dalgalı Seyrediyor?

Ancak asıl sorulması gereken şey, bu neden böyle? Basitçe açıklamak gerekirse, çünkü kripto para piyasası diğer yatırım araçlarına ve para birimlerine kıyasla halen çok daha erken bir aşamada bulunuyor.

Binance indirim kodu

Bu kadar yeni bir teknoloji de sonuç olarak oldukça volatil davranıyor. Buna rağmen, dalgalanmalar yaşansa da, kripto para destekçileri boğa lehine görüşlerinden vazgeçmiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bloomberg bilgi alma servisi başkanı emtia stratejisti Mike McGlone, yaptığı açıklamalarında Bitcoin’in, gerçekleşebilecek geçici fiyat düzeltmelerine rağmen boğa lehine olan momentumunu önümüzdeki sene de sürdüreceğine inanıyor. Analist görüşlerini şöyle bildirdi: “BTC fiyatı 2022 yılında 100.000 dolarda direnç ile karşılaşacak ve 50.000 dolarda ise bir destek bulacaktır.

Bitcoin 2022 yılına halen açık bir şekilde boğa piyasası olarak nitelendirebileceğimiz bir tablo ile yaklaşıyor. Bu yeni teknoloji/varlık, giderek daha fazla oranda benimseniyor ve ayrıca arzında azalma kaydediyor ve olgunlaşma belirtileri gösteriyor.

Analiste göre artan benimsenme miktarı ve sirkülasyonda bulunan toplam arz miktarının azalması BTC’nin başarısı için kritik faktörleri oluşturuyor. Bu yazının yazıldığı anlarda dünyanın en büyük kripto parası büyük bir gerileme göstererek 60.000 doların altına inmişti. Bununla birlikte BTC son 24 saatte birtakım olumlu işaretler sergiledi ve %2.6 değer kazandı. Ancak analiste göre, gerilemeye rağmen tablo boğa lehine görünüyor.

McGlone daha önce yaptığı açıklamalarında da önümüzdeki yıllar için Bitcoin fiyat tahminini 100.000 dolara yerleştirmişti. Analist ayrıca gerçekleşebilecek fiyat düzeltmelerinin kısa vadeli olacağını ve bu düşüşlerin BTC fiyatının yükselişinde zemin görevi göreceğini söyledi.

İlgili Haber:  Yatırımda Bitcoin'e Yaklaşım Altına Yaklaşıma Benzemeye Başladı

Volalite Sürüyor

Kripto para yorumcusu ve analisti Anthony Pompliano ise attığı Tweet’inde şunları açıkladı: “Volalite dönemlerinde diğer oluşumlar ile yapılan büyüklük karşılaştırmalarını anlamak önem taşıyor. Bitcoin, S&P500’e göre yaklaşık olarak yedi kat daha volatil seyrediyor. Yani BTC fiyatında %12’lik bir değişim, SPY üzerindeki %1.7’lik bir harekete tekabül ediyor. Bu derece bir hareket diğer borsalarda da pek nadir değil. 2014 yılından bu yana SPY, 1978 günün 141’inde (toplamın %7.1’i) %1.7’den çok ya da -%1.7’den az büyüklükte hareketler yapmış.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar