18 Ağustos 2022, Perşembe
22.9 C
İstanbul

Ethereum Tabanlı CryptoPunk NFT’si 24 Milyon Dolara Satıldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

CryptoPunk NFT’leri, modern NFT çılgınlığının yıllar öncesine dayanıyor. Henüz ortada hiçbir NFT yokken CryptoPunks vardı. Piyasanın ilk NFT koleksiyonu olarak bilinir.

Binance indirim kodu

Bugüne kadar düzinelerce CryptoPunks, bir milyon dolar veya üzerinde bir değerle satıldı, ancak bugün koleksiyona ait bir parça, yaklaşık 24 milyon dolarlık bir satışla rekor kırdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cumartesi günü, 5822 nolu CryptoPunk 8.000 ETH’ye satıldı veya satış anında yaklaşık 23.7 milyon dolar değerindeydi. Bulut blok zinciri altyapı firması Chain’in CEO’su Deepak Thapliyal, NFT’yi doğrudan CryptoPunks geliştiricisi Larva Labs’ın kendi online marketinden satın aldı.

Bundan önceki rekor DraftKings’in en büyük hissedarı Shalom Meckenzie tarafından Haziran 2021’de bir Sotheby’s müzayedesinde 11.8 milyon dolara satın alınan başka bir CryptoPunk’a aitti. Daha önce de başka bir CryptoPunk 3.9 milyon dolara satın alınmıştı. Bu arada, Larva Labs pazarındaki en büyük zincir üstü satış, 10.26 milyon dolar ile Aralık ayında gerçekleşmişti.

Thapliyal, satın aldığı CryptoPunk ödemesi için DeFi protokolü Compound Finance aracılığıyla kaldıraç kullandığını belirtti; “Compound Finance sayesinde, bu NFT’yi satın alırken hala ETH hodl edebiliyorum” dedi.

Satın alınan bu yeni Punk uzaylı şeklinde en nadir avatar tipine sahip. 10.000 avatarlık koleksiyonun tamamından sadece dokuz CryptoPunk uzaylı biçiminde. Bu Punk en son Temmuz 2017’de 8 ETH’ye veya o zamanlar 1.600 doların biraz üzerine satılmıştı.

Cumartesi günü gerçekleşen satış, tek bir NFT için şimdiye kadar ödenmiş en yüksek dördüncü fiyat. Beeple’ın geçen sene Mart ayında sattığı “Everydays: The First 5000 Days” adlı NFT 69.3 milyon dolar ile satış rekorunu elinde tutuyor.

İlgili Haber:  Bored Ape Kurucuları, CryptoPunks ve Meebits Koleksiyonlarının Fikri Mülkiyet Haklarını Satın Aldı

Bir diğer sanatçı Murat Pak’ın “Clock” NFT’sinin bu hafta AssangeDAO’ya satışı 54 milyon doların biraz altında bir değerle ikinci sırada yer alıyor.

Beeple’ın bir diğer sanat eseri “Human One”, Kasım ayında 29 milyon dolara satılarak üçüncü olmuştu.

NFT piyasası her geçen gün büyürken, bu alanda gerçekleşen yıkama ticareti ve kara para aklama faaliyetleri de gittikçe artıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar