29 Mayıs 2022, Pazar
22.6 C
İstanbul

250 Milyon Adet XRP Bilinmeyen Bir Cüzdandan Borsaya Aktarıldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Saatler önce, muazzam derece yüklü bir Ripple (XRP) tokeni transferi gerçekleşti. Anonim bir cüzdanın kaynaklık ettiği transfer sırasında tam 250 milyon adet XRP Lüksemburg merkezli Bitstamp borsasına aktarıldı.

Binance indirim kodu

XRP Fiyatı 0.7 Doların Üstünde Seyrederken 250 Milyon Adet Token Bitstamp’e Aktarıldı

Söz konusu büyük transfer anonim bir gönderici tarafından gerçekleştirildi. Ancak işlem detaylarında kripto paranın büyük bir kısmının Uphold borsasından geldiği görülüyor.

Binance indirim kodu

xrp

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte Ripple şirketi, likiditenin devamının sağlanabilmesi için Huobi borsasına XRP göndermeye devam ediyor. 250 milyon adet XRP’nin 177.293.570 dolara tekabül ettiğini de hatırlatmak gerekiyor.

Müşterilerine ve iş ortaklarına XRP likiditesi sağlayabilme adımlarının bir parçası olarak, Blockchain teknolojisi sağlayıcısı Ripple, Çin merkezli Huobi borsasına XRP göndermeye devam ediyor.

Ripple şimdiye kadar Huobi borsasına günlük olarak düzenli bir şekilde 1.4 milyon XRP ile 7 milyon XRP arasında likidite aktardı. Son üç gün için ise, San Francisco merkezli Blockchain şirketi, her biri 1.796.700 adet olacak şekilde toplamda 5.390.100 adet XRP’yi kripto para borsasına gönderdi.

Ripple McCaleb’e Yüklü Bir Ödeme Yapmıştı

Bundan önceki hafta ise günlük XRP transferleri 1.586.950 adetle sınırlıydı. Daha önce yaptığımız haberde de belirttiğimiz gibi, Ripple şirketin kurucularından ve eski CTO’su Jed McCaleb’e yüklü miktarda bir ödeme yapmıştı. Bu ödeme de XRP’nin o anki fiyatı olan 0.76 dolar ile 138.747.891 dolara tekabül ediyordu.

Ripple topluluğu, McCaleb’in elindeki tokenlerin, satış hızına bağlı olarak Ağustos ayı ya da Eylül ayında sıfıra inmesini bekliyor. Bu yazının yazıldığı anlarda XRP’nin fiyatı son bir haftada yaşadığı %5 düşüş ile 0.7019 dolardan işlem görüyor.

Şu anda piyasanın kontrolü ayıların eline henüz geçmemiş olsa da uzmanlara göre 0.65 doların altına bir düşüş daha büyük bir satış dalgasını tetikleyebileceğinden, bu seviyene dikkat edilebilir. Bununla birlikte analizcilere göre XRP fiyatının 0.785 doları aşması durumunda token %20’lik bir ralli ile 0.92 dolara fırlayabilir.

İlgili Haber:  Litecoin, XRP'nin Piyasa Hakimiyetini Devralıyor

Ripple ile SEC davası halen devam ediyor. Ancak son çalışmalarda SEC davasının XRP’nin fiyatı üzerindeki etkisinin sıfırlanmış olabileceğine dair sinyaller bulunmuştu. Uzmanlar artık Ripple’ın tokeninin de diğer kripto paralara benzer şekilde Bitcoin’i takip ediyor olabileceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar