10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

290 Adet Bitcoin İçeren Çok Eski Bir Hesap Yıllar Sonra Aktif Hale Geldikten Sonra Bu Hamleyi Yaptı!

Önemli Gelişmeler

Kısa bir süre önce, sekiz yıldan uzun bir süredir aktif olmayan, içerisinde 290 adet BTC bulunduran bir Bitcoin hesabı tekrar aktif hale geldi. Dikkat çekici bir şekilde bu hesap, 85.19 adet BTC’yi kripto para borsası Binance’a aktardı. Bu miktardaki BTC, 4.012.295 dolara tekabül ediyor. Hesap sahibinin büyük bir ihtimal ile bu BTC’leri satacağı düşünülüyor.

blank

Çok Sayıda Bitcoin, Ethereum ve XRP Cüzdanı Piyasaya Yavaş Yavaş Coin Gönderiyor

Kısa bir süre önce anonim bir Bitcoin cüzdanının, Pazartesi günü yaptığı 2 milyar dolar değerindeki bir transfer işlemi için çok çok düşük miktarda bir ücret ödediği ortaya çıkmıştı. Bitcoin ağında 44.598 adet BTC’nin transfer edilmesine rağmen yalnızca 0.00001713 adet BTC işlem ücreti olarak kesildi. Bu miktar 1 dolardan da az bir paraya tekabül ediyor.

blank

whale

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in ortalama işlem ücreti, BTC fiyatının 64.000 doların üstüne çıkarak tavan yaptığı Nisan ayında 60 doların üstüne çıkmıştı. Temmuz ayında 11 dolara kadar gerileyen ortalama işlem ücreti, bu yazının yazıldığı anlarda 3 dolar seviyesinde seyrediyor.

Diğer bir gelişme de, balinaların elinde bulundurduğu BTC miktarı Eylül ayında 67.195 artarak toplamda 6.13 milyona çıkması olmuştu. Bu miktar, bu yılın en düşük seviyesi görülen Temmuz ayına göre %3.1’lik bir artış anlamına geliyor. İki aylık zaman diliminde kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisi artmışa benziyor. Bitcoin balinaları, borsalar ve GBTC gibi bilinen şirketler dışında, hesabında 1.000 BTC’den fazla para bulunduran kripto para yatırımcılarına deniyor. Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, 5.050 adet yeni BTC satın alımı yapan MicroStrategy, balinaların yeni atağının %7.5’ini oluşturuyor.

Ethereum’a ait işlem ücretleri ise Mayıs ayında 71.72 dolar ile zirve yapmıştı. ETH’ye ait işlem ücretleri bu yazının yazıldığı anlarda ortalama olarak 5.12 dolara kadar indi. Kripto para dünyasında çok düşük işlem ücretleri bir bakıma standart hale gelse de istisnalar da olmuyor değil. Geçtiğimiz Aralık ayında bir yatırımcı, sadece 1.18 BTC transferi yapmak için 82.000 dolar ücret ödemek zorunda kalmıştı.

İlgili Haber:  Bir Zamanlar Bitcoin’den Nefret Eden Norveçli Milyarder Şimdi Bir Kripto Yatırımcısı

Yalnızca birkaç saat içerisinde bile, çok sayıda kripto para cüzdanı, sürekli bir şekilde ETH’lerini borsalara ve anonim cüzdanlara aktardı. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı son 24 saatteki %4 yükselişiyle beraber 47.081 dolardan işlem görürken Ethereum ise 3.398 dolar seviyesinde bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend