1 Temmuz 2022, Cuma
21.7 C
İstanbul

290 Adet Bitcoin İçeren Çok Eski Bir Hesap Yıllar Sonra Aktif Hale Geldikten Sonra Bu Hamleyi Yaptı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kısa bir süre önce, sekiz yıldan uzun bir süredir aktif olmayan, içerisinde 290 adet BTC bulunduran bir Bitcoin hesabı tekrar aktif hale geldi. Dikkat çekici bir şekilde bu hesap, 85.19 adet BTC’yi kripto para borsası Binance’a aktardı. Bu miktardaki BTC, 4.012.295 dolara tekabül ediyor. Hesap sahibinin büyük bir ihtimal ile bu BTC’leri satacağı düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Çok Sayıda Bitcoin, Ethereum ve XRP Cüzdanı Piyasaya Yavaş Yavaş Coin Gönderiyor

Kısa bir süre önce anonim bir Bitcoin cüzdanının, Pazartesi günü yaptığı 2 milyar dolar değerindeki bir transfer işlemi için çok çok düşük miktarda bir ücret ödediği ortaya çıkmıştı. Bitcoin ağında 44.598 adet BTC’nin transfer edilmesine rağmen yalnızca 0.00001713 adet BTC işlem ücreti olarak kesildi. Bu miktar 1 dolardan da az bir paraya tekabül ediyor.

Binance indirim kodu

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin’in ortalama işlem ücreti, BTC fiyatının 64.000 doların üstüne çıkarak tavan yaptığı Nisan ayında 60 doların üstüne çıkmıştı. Temmuz ayında 11 dolara kadar gerileyen ortalama işlem ücreti, bu yazının yazıldığı anlarda 3 dolar seviyesinde seyrediyor.

Diğer bir gelişme de, balinaların elinde bulundurduğu BTC miktarı Eylül ayında 67.195 artarak toplamda 6.13 milyona çıkması olmuştu. Bu miktar, bu yılın en düşük seviyesi görülen Temmuz ayına göre %3.1’lik bir artış anlamına geliyor. İki aylık zaman diliminde kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisi artmışa benziyor. Bitcoin balinaları, borsalar ve GBTC gibi bilinen şirketler dışında, hesabında 1.000 BTC’den fazla para bulunduran kripto para yatırımcılarına deniyor. Limenya.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, 5.050 adet yeni BTC satın alımı yapan MicroStrategy, balinaların yeni atağının %7.5’ini oluşturuyor.

Ethereum’a ait işlem ücretleri ise Mayıs ayında 71.72 dolar ile zirve yapmıştı. ETH’ye ait işlem ücretleri bu yazının yazıldığı anlarda ortalama olarak 5.12 dolara kadar indi. Kripto para dünyasında çok düşük işlem ücretleri bir bakıma standart hale gelse de istisnalar da olmuyor değil. Geçtiğimiz Aralık ayında bir yatırımcı, sadece 1.18 BTC transferi yapmak için 82.000 dolar ücret ödemek zorunda kalmıştı.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yalnızca birkaç saat içerisinde bile, çok sayıda kripto para cüzdanı, sürekli bir şekilde ETH’lerini borsalara ve anonim cüzdanlara aktardı. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı son 24 saatteki %4 yükselişiyle beraber 47.081 dolardan işlem görürken Ethereum ise 3.398 dolar seviyesinde bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar