9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

3 Milyon CoinMarketCap Kullanıcısının Bilgileri Sızdırıldı!

Önemli Gelişmeler

3 milyondan fazla CoinMarketCap kullanıcısının e-postaları da dahil olmak üzere bazı bilgilerinin sızdırıldığı iddia edildi. Ancak kripto para sitesi, herhangi bir saldırıya uğramadığını belirtti.

blank

Haberin Özeti

  • 3 milyondan fazla CoinMarketCap kullanıcısının, e-posta adreslerinin ve bazı diğer bilgilerinin hacker forumlarında toplandığı ve satıldığı bildirildi.
  • CoinMarketCap ise herhangi bir saldırıya uğramadığını söylüyor.

Dün, internetteki veri ihlallerini tarayan bir site, CoinMarketCap’in veri tabanından 3 milyonun üzerinde e-posta adresinin çalındığını bildirdi.

blank

CoinMarketCap Saldırıya Uğramadığını İddia Ediyor

Ancak CoinMarketCap bugün yayınladığı bir duyuruda, söz konusu bilgi sızıntısının “CoinMarketCap sunucularından gelmediğini” belirtti. Aynı zamanda Binance’in bir yan kuruluşu olan şirket, “herhangi bir güvenlik ihlali izine rastlanmadığını” ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

CoinMarketCap söz konusu e-postaların %99’unun zaten veri ihlali sitesinde listelendiğini; yani daha önce diğer sitelerde meydana gelen sızıntılar nedeniyle böyle bir durumun ortaya çıkmış olabileceğini belirtti.

CoinMarketCap konu ile ilgili, “Gördüğümüz verilere hiçbir şifre dahil edilmediğinden, bunun büyük olasılıkla, kullanıcıların şifreleri birden fazla sitede yeniden kullanmış olabileceği başka bir platformdan kaynaklandığına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“E-posta Adresleri Başka Bir Yerden Ele Geçirilmiş Olabilir”

Kripto para sitesi, ayrıca, “CoinMarketCap’ten geldiği iddia edilen e-posta listesi, bizimle tamamen alakasız olan Dark Web’den elde edilmiş bir e-posta veri topluluğu olabilir.” diye ekledi.

CoinMarketCap’in ana şirketi Binance da 2019 yılında bir saldırıya uğramıştı. Bilgisayar korsanları, iki aşamalı kimlik doğrulama verileri ve API anahtarları gibi önemli bilgilere erişerek Binance borsasından 7.000 Bitcoin (BTC) çalmıştı.

Öte yandan Çarşamba günü, merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü PancakeHunny, 1.9 milyon Dolarlık kayıpla sonuçlanan bir flaş kredi saldırısına maruz kaldığını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Haber:  5.7 Milyon Dolarlık Bir Kripto Hacker Saldırısı Gerçekleşti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend