8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

3 Milyon CoinMarketCap Kullanıcısının Bilgileri Sızdırıldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

3 milyondan fazla CoinMarketCap kullanıcısının e-postaları da dahil olmak üzere bazı bilgilerinin sızdırıldığı iddia edildi. Ancak kripto para sitesi, herhangi bir saldırıya uğramadığını belirtti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • 3 milyondan fazla CoinMarketCap kullanıcısının, e-posta adreslerinin ve bazı diğer bilgilerinin hacker forumlarında toplandığı ve satıldığı bildirildi.
  • CoinMarketCap ise herhangi bir saldırıya uğramadığını söylüyor.

Dün, internetteki veri ihlallerini tarayan bir site, CoinMarketCap’in veri tabanından 3 milyonun üzerinde e-posta adresinin çalındığını bildirdi.

Binance indirim kodu

CoinMarketCap Saldırıya Uğramadığını İddia Ediyor

Ancak CoinMarketCap bugün yayınladığı bir duyuruda, söz konusu bilgi sızıntısının “CoinMarketCap sunucularından gelmediğini” belirtti. Aynı zamanda Binance’in bir yan kuruluşu olan şirket, “herhangi bir güvenlik ihlali izine rastlanmadığını” ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinMarketCap söz konusu e-postaların %99’unun zaten veri ihlali sitesinde listelendiğini; yani daha önce diğer sitelerde meydana gelen sızıntılar nedeniyle böyle bir durumun ortaya çıkmış olabileceğini belirtti.

CoinMarketCap konu ile ilgili, “Gördüğümüz verilere hiçbir şifre dahil edilmediğinden, bunun büyük olasılıkla, kullanıcıların şifreleri birden fazla sitede yeniden kullanmış olabileceği başka bir platformdan kaynaklandığına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“E-posta Adresleri Başka Bir Yerden Ele Geçirilmiş Olabilir”

Kripto para sitesi, ayrıca, “CoinMarketCap’ten geldiği iddia edilen e-posta listesi, bizimle tamamen alakasız olan Dark Web’den elde edilmiş bir e-posta veri topluluğu olabilir.” diye ekledi.

CoinMarketCap’in ana şirketi Binance da 2019 yılında bir saldırıya uğramıştı. Bilgisayar korsanları, iki aşamalı kimlik doğrulama verileri ve API anahtarları gibi önemli bilgilere erişerek Binance borsasından 7.000 Bitcoin (BTC) çalmıştı.

Öte yandan Çarşamba günü, merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü PancakeHunny, 1.9 milyon Dolarlık kayıpla sonuçlanan bir flaş kredi saldırısına maruz kaldığını duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar