1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

30 Bin Dolarlık Bitcoin Fiyat Düşüşü Şimdiye Kadarki En Büyük Günlük Toparlanmayla Sona Eriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC), 30.000 dolarlık desteği test ettikten sonra bugün tarihin en başarılı iyileşmesini gördü ancak piyasa katılımcılarının şüpheleri bu toparlanmayla dinmedi.

Binance indirim kodu

Cointelegraph Markets ve TradingView’den gelen veriler, Bitcoin’in dün geç saatlerde 30.250 dolarlık düşük seviyelerden hızla sıçrayıp 12 saatten biraz fazla bir sürede %20 kazanç elde ettiğini ortaya koydu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Guggenheim, inceleme altında tavsiye satıyor

Hafta sonu yaşadığı düşüşün ardından gelen hızlı geri dönüş, Bitcoin’in hem ABD doları hem de yüzde cinsinden şimdiye kadarki en iyi günlük performansını sergilemesini sağladı. Veriler, günlük grafik kapandığında seviyelerin 36.600 dolara yaklaşan yerel bir zirveye yaklaşarak teyit edileceğini gösterdi.

Ancak toparlanma başlar başlamaz son piyasa hareketlerinin gerçekliği konusunda endişeler ortaya çıkmaya başladı.

Popüler piyasa analisti filbfilb, özellikle takas kesintileri ve varlık yöneticisi Guggenheim’ın daha düşük fiyat seviyelerinde satış yapmak için resmi olmayan tavsiyeleri sayesinde yükselişin gücünün piyasa manipülasyonuna eşdeğer olduğuna inandığını savundu.

Bir dizi tweet paylaşan analist, iki büyük borsa çalışamaz hale geldiğinde ve Guggenheim insanlara dipten satmalarını söylediğinde bir komplo teorisyeni olmamanın zor olduğunu söyledi.

Guggenheim’ın CIO’su Scott Minerd, yatırımcılara “ortadan biraz para alma zamanı” tavsiyesinde bulundu. Şirket, Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla Bitcoin‘e girmek için ABD’nin düzenleyici iznini beklerken Minerd’in sözleri, fiyatı kasıtlı olarak düşürme konusunda hızla eleştiri topladı.

Borsalar oldukça hararetli

Öte yandan büyük borsalar olan Coinbase ve Kraken için tanıtım sorunları devam etti. Bitcoin’in düşüşü 38.000 dolardan daha da aşağı seviyelere doğru hızlandıkça her iki ticaret platformu da artık karakteristik kesintiler görmeye başladı ve bu durum, tüccarların siparişlerin kontrolünü kaybetmesine neden oldu.

İlgili Haber:  Rusya, P2P Kripto Borsası LocalBitcoins'i Engelliyor

Daha sonra istatistikçi Willy Woo, zincirleme etki konusunda uyarıda bulundu ve bu, tüm pazarı etkileyerek fiyatların daha da kötüye gitmesine neden oldu.

Spot piyasa satışlarının yaklaşık 38.000 dolarda başladığını, sonra Coinbase’in kısmen başarısız olarak alımları kaydetmediğini ve fiyatın diğerlerinden 350 dolar altına düşmesine neden olduğunu belirten Woo, bunun da vadeli işlem borsalarının kaldıraç fonunu hesaplama için kullandığı endeks fiyatını düşürdüğünü ve spekülatif piyasalarda düşüş tahribatına yol açtığını açıkladı.

Tüccar tasfiyesinin yol açtığı aşırı kaldıraçlı piyasaların önderlik ettiği son 2 yıldaki önceki çökmelerden farklı olarak bu durumun spot piyasalarda başlayıp akabinde tek bir borsanın kısmen başarısız olmasıyla büyük ölçüde büyütüldüğünü ifade eden analist, ekosistemin iyiliği için kendini kapatmadığının da altını çizdi.

Woo ayrıca vadeli işlem borsalarının, çöküşü sabitlemek için Coinbase’i listelerinden neden kaldırmadığı meselesini de sorguladı.

Müşteriler oldukça endişeli görünürken yazılım geliştiricisi ve yorumcu Vijay Boyapati, Coinbase hacimlerinin 24 saatten salı gününün başlarına kadar 3.6 milyar değerindeki 101.200 BTC’nin üzerinde olduğunu ve bir tahminin, 175 milyon dolara kadar kâr sağladığını belirtti.

Eşlik eden yorumlarda Boyapati, Coinbase’den ne kadar hoşlanmasa da halka arzların tüm pazar için önemli bir katalizör olacağını ve borsadan gelen büyük miktarda sermayenin, bu şekilde Bitcoin piyasasına akacağını vurguladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar