27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

300 Milyon Doların Üstünde Değere Sahip Ethereum Opsiyonunun Süresi Bu Hafta Dolacak! ETH Fiyatını Neler Bekliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ekim ayının başlangıcından 11 gün geçmesine rağmen Ethereum’un günlük grafiği halen Eylül ayındakine benzer gözüküyor. Altcoinin fiyatı iki ayın da başlangıcında ralliler yaşadı ve bunun ardından yatay hareket moduna geçiş yaptı.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte yeni ayın girmesi ve Bitcoin fiyatındaki ralli ile birlikte Ethereum’un günlük grafiğinde birtakım değişiklikler de oldu. Artık fiyat mumları yüksek dipler sergiliyor. Buna ek olarak geçtiğimiz ay Pazar günleri daha hareketli geçerken bu ay ise daha sakin ilerliyor. Analist Lavina Daryanani, ETH fiyatını değerlendirdi…

Binance indirim kodu

Altcoine ait volalite değeri ise yalnızca beş gün içerisinde %82.23’den %71.79’a geriledi. Bunun temel sebebinin, Ethereum fiyatının son zamanlarda 3.500 dolar ile 3.600 dolar arasında sınırlı hareket yapması olduğu değerlendiriliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İlginç bir şekilde, bu ayın başından beri ETH’nin hızı da trendinde bir değişiklik gösteriyor. ETH’ye ait hız, Eylül ayına göre daha az dalgalı ilerliyor.

Basitçe anlatmak gerekirse, kripto para grafiklerinde bir yükseliş trendi genel olarak stabil bir hız ile birlikte ilerlerken dalgalı bir hız ise düzeltme yaşanması ihtimalini arttırıyor. Bu yüzden analiste göre bu göstergenin mevcut durumu, ETH için stabil bir ralli yaşanmasına olanak sağlıyor.

Öngörülebilir Gelecekte Ethereum İçin Neler Var?

Şu sıralar genel kripto para piyasasındaki yatırımcı havasını değerlendirmek, yükseliş iddialarının kısa vadede doğru çıkıp çıkmayacağı konusunda da karar vermemize yardımcı olacaktır.

Skew’den elde edilen verilere göre, 9.900’ü 10 Ekim’de, 5.700’ü 11 Ekim’de ve kalan 88.300’ü 15 Ekim’de olmak üzere toplam 103.900 Ethereum değerindeki opsiyon sözleşmesinin vadesi yakında doluyor.

Yukarıdaki tabloya kuş bakışı bir şekilde bakıldığında alış kontratlarının sayısının işlemleri domine ettiği sanrısına kapılmak mümkün olsa da, grafik daha yakından incelendiğinde satış kontratlarının 3.200 dolar altında büyük bir üstünlüğe sahip olduğu görülüyor.

İlgili Haber:  Opsiyon Verileri Ethereum Fiyatının 560 Dolara Ulaşmayacağını Gösteriyor

Bu hafta %5’ten fazla değer kazanan dünyanın en büyük altcoini, bu yazının yazıldığı anlarda yaklaşık olarak 3.600 dolardan işlem görüyor. Buna ek olarak, 3.500 dolar bandının 6 Ekim tarihinde artık bir direnç noktası olmaktan çıkış destek noktasına dönüştüğünü de belirtmek gerekiyor.

Analiste göre bu yüzden, Ethereum fiyatının önümüzdeki günlerde 3.500 doların altına düşmesi, mevcut seviyelerini korumasından daha düşük bir ihtimal olabilir. Analist, ETH fiyatının 3.500 dolar ve üstünde bulunmaya devam etmesi durumunda ise, yatırımcıların ETH tokenlerini satın alma opsiyonları tetikleneceğinden bir alış dalgası beklenebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar