23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

38 Dolardan Listelenen Robinhood Hisseleri, Kısa Süre İçinde %9’luk Düşüş Yaşadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Robinhood hisseleri, biraz gergin bir başlangıç ​​yapıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ticaret platformu Robinhood, Perşembe günü erken saatlerde hisse senetlerini listeledi.
  • Listelemenin ardından geçen 15 dakikada ise $HOOD hisse fiyatlarında %9’luk bir düşüş yaşandı.

Online ticaret platformu Robinhood, Perşembe günü erken saatlerde hisse senetlerini listeledi. Listelemenin ardından geçen 15 dakika içinde ise hisse fiyatlarında %9’luk bir düşüş yaşandı.

Binance indirim kodu

Robinhood Halka Arz Edildi

Robinhood hisselerinin ilk listelenme fiyatı 38 Dolardı; bu fiyat, Robinhood değerlemesini 32 milyar Dolara yükseltti. Ancak listelenmenin ardından geçen 15 dakikada Robinhood hisseleri ($HOOD) neredeyse %10’luk bir kayıp yaşadı ve 36 Dolar seviyesine geriledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bugün yaşanan listelenme macerası, son birkaç yılda genç yatırımcıların en çok tercih ettiği ticaret uygulaması haline gelen Robinhood için uzun ve zorlu bir yolculuğun doruk noktası olarak nitelendirilebilir. Uygulama, ayrıca, önde gelen kripto borsası Coinbase’e alternatif olarak kripto tüccarları arasında da büyük ilgi gördü.

Robinhood, bu yılın başlarında Dogecoin’in tarihi yükselişinde oldukça önemli bir rol oynadı. Zira Coinbase borsası, Haziran ayına kadar Dogecoin’i listelememişti.

Robinhood ve Sürekli Yaşanan Kesintiler

Şirket, ayrıca, sık yaşadığı servis kesintileri ve sipariş akışı için ödeme yöntemi olarak bilinen tartışmalı bir iş modeliyle ilgili incelemelerle de karşı karşıya kaldı. Bu durum, normal tüccarlar tarafından da yoğun bir şekilde eleştirildi.

Geçen ayın sonlarında FINRA, Robinhood’a “müşterilerin maruz kaldığı yaygın ve önemli zararlar ile sonuçlanan bir dizi kesinti ve iletişim kazası” nedeniyle 70 milyon Dolarlık bir para cezası verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar