Bir kripto ödeme ağı, iş dünyasındaki üçüncü yılını kutluyor ve şu anda dünya çapında 4 milyon kullanıcıyı aştığını iddia ediyor.

Electroneum, dünyamızı daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı olan yeni özellikleri sürekli olarak ortaya çıkardığını söylüyor. Amiral gemisi ürünlerinden biri, 140’tan fazla ülkede insanların telefonlarına kontör yüklemelerine olanak tanıyan mobil tabanlı bir kripto para birimi. Cointelegraph’ın Mayıs ayında bildirdiği gibi, dijital ödemeler projesi ayrıca dört Afrika ülkesindeki tüketicilerin elektrik sayaçlarını doğrudan ETN uygulamasından doldurmalarına olanak tanıyor. Şirket, bu hizmeti çok uzak olmayan bir gelecekte daha da fazla ülkeye genişletmeyi planlıyor.

Dünya çapında banka hesabı olmayan tahmini 1 milyar insan olduğu göz önüne alındığında, Electroneum, kripto para birimi ETN’nin daha önce hiç görülmemiş şekillerde finansal katılım sağlamaya yardımcı olduğunu söylüyor. Şirket, tokenının “paradan daha iyi” olduğunu çünkü banka gibi bir aracıya ihtiyaç duymadan kullanıcılar arasında transfer edilebileceğini söylüyor. Sınır ötesi ödemelerin çok pahalı olabileceği bir dünyada, transferlerin dakikalar içinde bir sentin bir kısmına tamamlanmasına da olanak tanıyor.

Bazılarının teknolojiye erişimi olmadığından, banka hesabına erişim eksikliği dünya yoksullarının karşılaştığı tek engel değil. Bu nedenle ETN bir cep telefonu olmadan kullanılabiliyor. Bu ayrıca, Electroneum’un, gelişmekte olan bölgelerdeki kişilerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan uygun fiyatlı 40 dolarlık bir akıllı telefon tasarlamasının de nedeni. Cihaz şu anda yalnızca Kamboçya’da mevcut.

Geri vermek

Electroneum’dan yeni bir yenilik, Güney Afrika’da enfeksiyonlar “endişe verici oranlarda” çoğaldığı için koronavirüs salgınının ele alınmasına yardımcı olmayı amaçladı.

Ülkedeki bir STK olan Ubuntu Pathways, geçtiğimiz günlerde Electroneum platformu aracılığıyla sunulan kripto madenciliği hizmetlerinin ülkede COVID-19’a karşı en savunmasız olanlara yardım etmesine izin verdiğini açıkladı. Kuruluşun İngiltere direktörü Beth Honig, “Electroneum’un işimizi mümkün kılan küresel destekçilerimizin topluluğunun bir parçası olmasına minnettarız” dedi.

İlgili Haber:  Electroneum Kripto Ödeme Ağı, Blockchain for Europe'un 10. Üyesi Oldu

Electroneum ayrıca, küresel bir serbest çalışma platformu olan AnyTask’ı ve ETN’yi düzenli olarak kullananların kriptolarını önemsedikleri bir hayır kurumuna bağışlamalarını sağlayan ETNDonate adlı bir web sitesini kurdu.

Rakamlar Ne Söylüyor

Electroneum web sitesinde kayıtlı 4.048.709 hesabın ötesinde, kripto şirketi, ekosisteminin gerçekte ne kadar talep gördüğünü güçlü bir şekilde gösteren bazı istatistikler yayınladı.

Eylül ayında yedi günlük bir süre boyunca 5,700 yeni müşteri Electroneum’a kaydoldu ve 5,300 kişi uygulamasını indirdi. Tüm bunlar, mobil yazılımını aktif olarak kullanan 2,7 milyona yakın insanın olduğu anlamına geliyor.

Ekibe göre, daha fazla sayıda yatırımcı da ETN’yi kabul etmeye başlıyor. Kriptoyu kabul eden 2.030 işletme, ETNEverywhere.com adlı özel bir web sitesinde düzgün bir şekilde harmanlandı.

Şirket ayrıca ekibine en iyi kripto uzmanlarını ve blockchain etkileyicilerini çekerek Electroneum hakkında her zamankinden daha fazla bilgi yayılmasına yardımcı oldu. Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, proje hakkında fazlasıyla övgüde bulundu. Projenin, Satoshi Nakamoto’nun herkes için özgürlük ve finansal tabana yayılma vizyonuyla uyumlu olduğunu söyledi. Ayrıca Electroneum’un, Facebook’un uzun süredir ertelenen Libra ağıyla sunmayı amaçladığı kolay dijital ödemeleri ve ucuz sınır ötesi ödemeleri nasıl sağladığını da belirtti.

Blockleaders.io kurucu ortağı Jillian Godsil de projeye katıldı ve ödüllü kripto influencer şunları söyledi: “Bir süredir Electroneum ile çalışmak istiyorum. İlk günlerden beri projeyi izledim ve odaklanmalarını seviyorum. ”

Şirket üç yıl içinde şimdiden çok şey başardı ve görünüşe göre ekibin durmak gibi bir planı yok. ETN’yi harcamayı daha heyecanlı kılacak yeni özellikler şu an geliştirme aşamasında.Şirket ayrıca üçüncü taraf mobil cüzdan entegrasyonlarını genişletmek için çalışıyor. Böylece daha fazla kişi kripto para birimini kabul edecek.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın