1 Temmuz 2022, Cuma
21.7 C
İstanbul

4 Yaşındaki Bir Çocuk, Bitcoin’den %6500 Oranında Kâr Elde Etti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Brezilya’da bir baba, 2017 yılında doğan kızına 1 BTC (o zamanlar yaklaşık 915.80 Dolar) hediye etmişti. 4 yaşındaki kız çocuğu, Bitcoin fiyatının inanılmaz yükselişi sayesinde bugün %6500 oranında kâr elde etti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Brezilyalı bir baba, 2017 yılında doğan kızına 1 BTC (o zamanlar yaklaşık 915.80 Dolar) hediye etmişti.
  • 4 yaşındaki kız çocuğu, Bitcoin fiyatının inanılmaz yükselişi sayesinde bugün %6500 oranında kâr elde etti.

2017 yılında doğan Brezilyalı bir kız çocuğuna babası o zaman 1 BTC (yaklaşık 915.80 Dolar) hediye etti. Bitcoin, bugün 60.000 Dolar fiyatına ulaştı. Henüz 4 yaşında olan kız çocuğu da bu sayede %6500 oranında kâr elde etti.

Binance indirim kodu

4 Yılda %6500 Oranında Bitcoin Kazancı

Brezilya merkezli kripto borsası Foxbit’in kurucusu João Canhada, 2017 yılında doğan kızına yaklaşık 915.80 Dolar değerindeki 1 BTC’yi hediye etmişti. Canhada, konu ile ilgili bugün yaptığı açıklamada, “2017’de kızım doğar doğmaz onun için sadece bir hediye olarak değil; aynı zamanda bir yatırım olarak da 1 Bitcoin aldım. O sırada BTC, 900 Dolar fiyatının üzerinde seyrediyordu.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu hediyenin üzerinden 4 yıl geçti, BTC 60.000 Dolar fiyatının üzerine çıktı ve Canhada’nın çocuğu, BTC’den %6500 oranında kâr elde etti. 2017 yılı, yatırımcıların 1000 Doların altında Bitcoin satın almaları için son şanstı; ve görünen o ki Canhada, bu şansı oldukça iyi kullandı.

12 Yaşındaki Çocuk NFT Satışından 400.000 Dolar Kazandı

Daha geçen ay da Londra’daki 12 yaşındaki bir çocuğun, okul tatillerinde bir dizi değiştirilemez token (NFT) satarak yaklaşık 400.000 Dolar kazandığı haberi kripto para endüstrisini bir hayli şaşırtmıştı.

Londra’da yaşayan Benyamin Ahmed isimli çocuk, balina emojilerinin dijital resimlerinden oluşan ve “Weird Whales” adını verdiği bir koleksiyon oluşturdu; sonrasında da bunu NFT olarak üretti.

İlgili Haber:  CNBC’nin Bitcoin Laneti Gerçek mi? Bazı Tüccarlar Buna İnanıyor

Ahmed, yaş kısıtlaması nedeniyle banka hesabı açmaya uygun bulunmadı; ancak onun adına işlemleri yürüten babası, NFT satışlarından elde edilen kazançları Ethereum’a (ETH) dönüştürdüğünü açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar