40.000 Ether’in Her Biri Yalnızca 1 Dolara Satıldı

2012’de kurulan ve Ripple Ödeme Protokolü ile değişim ağını geliştiren Amerikan teknoloji şirketi Ripple’ın Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) olan David Schwartz, kendisinin ve eşinin 2012 yılında kripto yatırımları için bir “risk düşürme planı” yaptıklarını açıkladı. Aldıkları bu karar sonucunda mevcut fiyatlarla sekiz hanelere ulaşan bir kârı kaçırdıklarını itiraf eden Schwartz, sosyal medya üzerinden yaptığı bu itirafla dikkat çekti.

11 Ekim’de Twitter üzerinden paylaştığı bir dizi tweet’te bu konuya açıklık getiren Schwartz, o zamanlar her biri 1 dolara 40.000 Ether (ETH) sattığını açıkladı. Ünlü CTO o zaman bu satışı gerçekleştirmemiş olsaydı bugünün fiyatlarında 15.5 milyon dolardan fazla bir paraya sahip olacaktı.

Ripple’ın yöneticisi ayrıca önemli miktarda Bitcoin (BTC)’i 750 dolardan ve oldukça yüklü miktarda XRP’yi de 0.10 dolardan sattığı için de büyük pişmanlık duyduğunu ancak satışların hacmini açıklamadığını söyledi.

Schwartz, XRP’ye yönelik risk yönetimi yapan insanları hedef alan bir tweet atan PbuzzXr isimli Twitter kullanıcısına yanıt verirken erken dönemde yaşadığı bu üzücü küçültme sürecini açıkladı.

Schwartz özelinde konuşmayan kullanıcı, XRP’ye kendilerinin dahi inancı olmayan kişilerin ve XRP risk yönetiminin en iyi seçenek olduğuna inananların, XRP için başkalarına güven inşa etmeye çalışmamaları gerektiğini söyledi.

Ripple’in CTO’su ise 2012’de aldığı riskten kaçma kararını eşinin isteği doğrultusunda aldığını ve ardından finansal ve duygusal olarak kendisine bağımlı olan insanları, riskten kaçınan bir kişi olduğu gerçeğine dair bilgilendirdiğini vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: “İşim, itibarım, Ripple hissesi, XRP ve diğerleri… Kader, bir sepeti tek seferde çok fazla yumurtayla doldurmama neden oldu. Ancak tüm kripto para dünyasında riskin çok yüksek olduğunu söylemeliyim. Ben bu riskin aksini iddia etmek ve başkalarını da bu konuda peşinden sürüklemek için fazla mantıklı ve riskten kaçınan biriyim.”

  Bitcoin'in Fiyat Düzeltmeleri Bitmemiş Olabilir

Şirket için yakın gelecekte işler değişebilir

Ripple’ın kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen ise kripto yeniliğini teşvik etmede Çin, Singapur ve Birleşik Krallık gibi ülkelere ayak uyduramadığı konusunda geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri’ni eleştirdi ve şirketin yakında ABD’den taşınabileceğini ima etti.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın