26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

443 Dolara Satın Aldığı CryptoPunks NFT’sini 4.4 Milyon Dolara Sattı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İşte NFT pazarındaki patlamayı somutlaştıran çok net bir örnek: Bu CryptoPunks NFT’si, üç yıldan kısa bir sürede yaklaşık %1.000.000 getiri sağladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bir CryptoPunk NFT’si bugün yaklaşık 4.4 milyon Dolara satıldı.
  • Satıcı, bu özel CryptoPunk’ı Kasım 2018’de sadece 443 Dolara satın almıştı.

CryptoPunks NFT’leri, bu yılki patlamalarından çok daha önce, 2017 yılında üretildi. 2021 yılından başında başlayan genel NFT piyasası patlaması ile birlikte CryptoPunks fiyatları da tırmanmaya başladı. NFT’ler özellikle son haftalarda çok daha ciddi bir patlama yaşadı.

Binance indirim kodu

Üç Yılda Yüzde 1 Milyon Kâr

Bu patlamanın ortasında, 10.000 koleksiyonluk CryptoPunks koleksiyonunun 2338. sırasında bulunan NFT, geçtiğimiz gün 1.500 Ethereum’a (yaklaşık 4.4 milyon Dolar) satıldı. Bu satış değeri, söz konusu CryptoPunk NFT’sini, bugüne kadar satılan en pahalı CryptoPunk’lardan biri haline getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Rekor satışı gerçekleştiren kullanıcı, CryptoPunk NFT’sini Kasım 2018’de sadece 3.5 ETH (o zamanki değeri yaklaşık 443 Dolar) karşılığında satın almıştı. Bu da NFT meraklısı kullanıcının, üç yıldan daha kısa bir sürede %1.000.000’luk bir getiri elde ettiğini gösteriyor.

CryptoPunks’daki Rekor Satışlar

Bunun yanında CryptoPunks, başlangıçta Ethereum cüzdanı olan ve zaman içinde bir cüzdan talep eden herkese ücretsiz olarak verildi; ancak ikincil piyasa değeri bu yılki NFT patlaması sırasında ciddi bir tırmanış gerçekleştirdi. NFT’lerin üreticisi Larva Labs’e göre, geçen yıl yaklaşık 878 milyon Dolar değerinde CryptoPunks satıldı.

Bir CryptoPunk, Sotheby’s müzayede evinin açık artırmasıyla Haziran ayında DraftKings yönetim kurulu üyesi Shalom Meckenzie’ye 11.8 milyon Dolara satılırken; bir diğeri de geçen hafta 5.4 milyon Dolardan alıcı buldu. Buna ek olarak, ünlü yatırımcı ve sosyal medya fenomeni Gary Vaynerchuk da geçen hafta 3.7 milyon Dolara bir CryptoPunk NFT’si satın aldığını duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar