2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

48 Bin Doların Üzerindeki En Son Zirvesine Ulaşan Bitcoin’in Sıradaki Hamlesi Ne Olacak?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin bugün yükseklerde uçmaya başladı ve bu sabah itibariyle 48.000 doları aşarak en son rekor fiyatına yükseldi.

Binance indirim kodu

CoinDesk verilerine göre dijital para yaklaşık olarak 48.316.82 dolara ulaştı. Bu noktada ek CoinDesk verileri, kripto paranın 2021’de yaklaşık %67 arttığı sonucunu ortaya koydu.

Binance indirim kodu

Dijital varlık, bu yüksek seviyeye ulaştıktan sonra hafifçe geri çekildi ve 47.637.27 dolardan işlem görmeye başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Temel Teknik Seviyeler

Bitcoin, fiyat kazanımları açısından şu ana kadar çok etkileyici bir yıl geçirdi ve bu son rekor seviyeye ulaştıktan sonra birkaç piyasa gözlemcisi dijital varlık hakkında bazı teknik analizler sağladı.

Dijital varlık borsası LMAX Digital’in kripto para stratejisti Joel Kruger, bir sonraki büyük direnç seviyesinin 50.000 dolarlık psikolojik engel olduğunu söyledi.

CryptoPatterns haber bülteninin yayıncısı Jon Pearlstone ile diğer analistler de bir sonraki direnç alanının bariz şekilde 50.000 dolar seviyesi olacağının altını çizdi.

BCB Group’un ticaret başkanı Mark Warner, 50.000 doları “kilit bir psikolojik seviye” olarak belirledi ve bu seviyenin muhtemelen kâr elde etme nedeniyle bir miktar direnç sunacağını belirtti.

Bitcoin’in 50.000 doları aştıktan sonra nereye gidebileceği meselesine gelince teknik analistler bu konuda da çeşitli fikirler öne sürdü. Bir sonraki “ölçülen yukarı hareket hedefi”nin 55.000 dolar olacağını belirten Kruger, pazarın ölçülü adımlarla hareket etmeyi sevdiğini vurguladı.

NEM’de ticaret başkanı olan Nicholas Pelecanos da konuyla ilgili olarak hâlâ aşılması gereken 50.000 dolarlık psikolojik bir seviyenin var olduğunu ancak bundan sonra 55.000 doların ve 75.000 doların sonraki hedefler olacağını ve kurumların dengelerini BTC’ye çevirme hızına göre 18 Mart’a kadar bu seviyelerin görünürde olabileceğini ifade etti.

Piyasa gözlemcileri Bitcoin’in temel destek seviyelerine de ışık tuttu.

İlgili Haber:  MATIC ve AAVE, Ethereum İşlem Ücretleri Konusunda Çözüm Üretmeyi Başardı

Warner, dijital paranın şu anda 45.000 dolarlık bir desteğe sahip olduğunu ve bu destek sağlanamazsa, bir sonraki ana destek seviyesinin 38.000 ile 40.000 dolar olacağını söyledi.

Digital Capital Management’ın genel müdürü Tim Enneking, 40.000 doların büyük bir destek olduğunu ve bugünkü hamlenin ardından bu desteğin 44.000 dolara yükselmiş olabileceğini belirtti.

Pearlstone da bakış açısını sunarak destek seviyelerinin 42.500 dolar civarında ve daha önemli bir seviye olan 37.500 dolarda olduğunu ifade ederek bunun herhangi bir güçle kırılması durumunda muhtemelen 30.000 dolar seviyesinin yeniden test edileceğini açıkladı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar