1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

49 Milyar Dolarlık Fon Yöneticisi Avrupa’da Bitcoin ETN’yi Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

VanEck’in Bitcoin ETN ürünü, yatırımcıların hisse senetleri gibi kolay bir şekilde Bitcoin satın almalarına ve ticaretinini yapmalarına yardımcı olacak.

Binance indirim kodu

Amerikan yatırım yönetimi firması VanEck bugün, Avrupa pazarı için Bitcoin borsasında işlem gören banknot (ETN) ürününün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ürün, finansal hizmetler firması MV Index Solutions’dan alınan fiyatlandırma verilerini kullanacak.

Binance indirim kodu

Bitcoin ETN Nedir?

Bitcoin ETN, düzenlenmemiş kripto borsalarında “spot” Bitcoin satın almak ve güvenlik, düzenleme, depolama gibi sorunlarla uğraşmak yerine, yatırımcıların Bitcoin’in fiyat hareketlerini takip edebilmesine ve bahis oynamasına olanak tanıyacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu nedenle ETN, Bitcoin fiyatlarını, VWAP (saatlik hacim ağırlıklı hareketli ortalama) fiyatlarına göre ölçen MVIS CryptoCompare Bitcoin VWAP Close Index’e dayandıracağını açıkladı. MVIS CryptoCompare Bitcoin VWAP Close Index ise kurumsal tüccarlar tarafından hem hacmine hem de fiyatına göre bir menkul kıymetin ortalama fiyatını hesaplamak için kullanılan popüler bir göstergedir. Bu endeks sayesinde menkul kıymetin değerinin daha doğru bir resmi ortaya çıkarılabilir.

Alman Borsası Xetra’da İşlem Görmeye Başlayacak

Ürün, Almanya’daki toplam hisse senedi hacminin %70.65’ini elinde bulundurduğu belirlenen Alman borsası Deutsche Börse Xetra’da işlem görmeye başlayacak.

VanEck, ETN ürününün Avrupalı ​​yatırımcılara bazı avantajlar sağlayacağını belirtti. Bu avantajların başında Bitcoin’in dalgalanması ve altına karşı popüler bir alternatif olarak artan kullanımı yer alıyor. VanEck Europe başkanı Martijn Rozemuller yaptığı açıklamada, “Bitcoin’in diğer varlık sınıflarıyla tarihsel olarak nispeten düşük korelasyonu, bir portföyün çeşitlendirilmesine katkıda bulunmanın mükemmel bir yolu olmasını sağlıyor.” dedi.

Bu lansman, halihazırda piyasada bulunan ve karmaşık tepkiler alan VanEck Bitcoin ürün tekliflerini daha da geliştirecek gibi görünüyor. Geçen yıl, firma, nitelikli kurumsal yatırımcılar için bir yatırım firması olan SolidX ile ortaklaşa bir “Limited Bitcoin ETF” başlatmıştı. Bununla birlikte, VanEck’in ABD’de tam teşekküllü bir Bitcoin ETF’si yapma çabası da defalarca engellenmiş ve ürün fazla ilgi görmeyi başaramamıştı.

İlgili Haber:  Ethereum Rekor Seviyeye Ulaştı - Bitcoin Rallisi Diğer Kripto Paralara Yayılıyor

Bu arada, Bitcoin’in pozitif yönlü hareketi de devam ediyor. Öncü kripto para birimi, bugün itibariyle 19.000 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar