18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Bitcoin Analistleri: “BTC Fiyatı 5 Milyon Dolara Kadar Yükselecek!”

Önemli Gelişmeler

ABD’nin ilk Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin onaylanmasının yarattığı heyecan dalgası ve ABD’deki yüksek enflasyon endişeleri sonucunda BTC fiyatı Ekim ayında büyük bir yükseliş kaydetti.

blank

Bitcoin fiyatı şu ana kadar Ekim ayında %40 değer kazandı ev geçtiğimiz hafat da 67.000 dolar ile kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Bu rekor, Nisan ayındaki bir önceki rekor olan yaklaşık olarak 65.000 dolar seviyesinden 2.000 dolar fazla olarak belirlendi.

blank

Uzman Paneli: “Bitcoin Fiyatı 2021 Yılında 80.000 Doları Görebilir”

Şimdi ise, 50 kişilik Bitcoin ve kripto para uzmanlarından oluşan bir panel, BTC fiyatının 2021 yılı boyunca yükselişine devam edeceğini iddia etti. Panel, BTC fiyatının bu yıl 80.000 dolara, 2025 yılına kadar 250.000 dolara ve 2030 yılına kadar ise 5 milyon dolara kadar ulaşabileceğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin fiyatının 2021 yılı sonunda 80.000 dolara ulaşacağına inanan, BTC ATM’si ağı CoinFlip’in kurucusu ve aynı zamanda söz konusu panelin de bir üyesi olan Daniel Polotsky şunları söyledi: “BTC olgunlaşmaya devam ettikçe ve değer, kullanım, yaş ve güven olarak yükselmeyi sürdürdükçe daha az bir hisse senedi şeklinde davranacak ve daha fazla altın gibi bir değer birikimi aracı gibi hareket edecektir. Önünde sonunda BTC, güvenli liman olarak nitelendirilen varlıklar arasında altını tahtından edecektir. Ve benim umduğum şekilde giderse bu işlem 2030 yılına kadar gerçekleşecektir.”

Benzer bir panel daha önce de Ethereum için toplanmıştı.

Kişisel finans karşılaştırma sitesi Finder tarafından organize edilen bu panelde uzmanlara, son büyük ralliden önce, BTC fiyatı için Eylül ayı sonundan Şubat ayı başına kadar tahminlerde bulunulması istendi.

Kripto para analistleri, araştırmacıları ve girişimcilerinden oluşan panel üyeleri, ortalama olarak, 2021 yılı sonu için 80.021 dolar zirvesini ve 2022 yılına giriş fiyatı olarak ise 71.415 doları işaret etti. Analistlere göre ortalama olarak Bitcoin fiyatı 2025 yılında 249.578 dolara, 2030 yılı itibariyle ise 5.2 milyon dolara fırlayabilir.

İlgili Haber:  Katie Stockton'dan Heyecan Verici Tahmin: "Bitcoin, Teknik Göstergelere Göre Yakında Bu Kadar Yükselebilir!"

2021 yılı sonu için 70.000 dolarlık bir tahminde bulunan First Digital Trust COO’su Gunnar Jaerv ise şu açıklamaları yaptı: “Bu yılki boğa koşusu çok farklı görünüyor. Daha fazla yenilik, daha fazla denetimsel müdahale, ekosistem ve altyapı çalışmaları her şeyin tam da olması gerektiği gibi sürmesini sağlıyor.”

Ancak panel üyelerinin tamamının BTC’nin fiyatı ile ilgili boğa lehine görüşlere sahip olmadığını da hatırlatmak gerekiyor. Canberra Üniversitesi’nde kıdemli eğitmen John Hawkins, önünde sonunda patlayacak spekülatif bir balon konusunda uyarılarda bulundu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend