2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

50 Milyar Dolarlık Çöküş – Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin ve Chainlink için Sırada Ne Var?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, ethereum, XRP, bitcoin cash, litecoin ve chainlink -piyasa değerine göre en büyük kripto para birimleri- Kasım ayına kadar yükseldikten sonra keskin bir düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı dün birkaç saat içinde 3.000$ kaybetti ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan nerdeyse 20.000$’dan %10’un üzerinde bir düşüş yaşarken, ethereum, XRP, chainlink, bitcoin cash ve litecoin de benzer düşüşler yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Birden gelen ani satışlar, dünyanın toplam kripto para birimlerinin değerinden yaklaşık 50 milyar doları sildi ve kripto tüccarlarını daha fazla düşüşün yolda olabileceği endişesine sevk etti.

PayPal’ın Bitcoin satın alma ve harcama hizmetleri sunmaya başlayacağını duyurmasından kısa bir süre sonra başlayan Bitcoin’in son haftalardaki muazzam rallisi, Bitcoin fiyatının 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini görmek için %60 civarında yükseldiğini gördü.

Bitcoin boğa koşusu, yatırımcılar kripto para alanına girdikçe Ethereum, XRP, litecoin ve diğer pek çok altcoinin fiyatlarında artışa neden oldu. XRP’nin fiyatı bir haftadan kısa bir süre içinde ikiye katlandı.

Analistler Bitcoin’in yükselişine devam edeceğini düşünüyor

CME ve Kraken Vadeli İşlemler için kripto endeks sağlayıcısı olan CF Benchmarks CEO’su Sui Chung, “Geçtiğimiz birkaç gün boyunca, bitcoin’in 20.000$’lık sihirli engeli aşıp aşmayacağını görmek için gergin bir şekilde beklediği için piyasa biraz ateşli bir havadaydı” dedi.

Sui Chung, aynı zamanda OKEx borsasında işlemlerin yeniden başlamasına da işaret ederek, “Dondurulmuş bitcoin’in çoğu yaklaşık %70 oranında işlem gördü, bu yüzden orada kilitlenmiş çok sayıda gerçekleşmemiş kazanç vardı” dedi. “Bu koinler serbest bırakıldıktan sonra, muhtemelen birçok tüccar bu kazançları gerçekleştirmek için onları dolar ve stabilcoinler karşılığında satarak satışa daha fazla ivme kattı.” dedi.

Bitcoin’deki ani satışa rağmen, bitcoin ve kripto para topluluğundaki pek çok kişi, bitcoin’in beklentileri konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Çünkü 2020 bitcoin’in dijital altın olarak görülmeye başlandığı ve Wall Street ve büyük yatırımcılarından yeni destek ve ilgi gördüğü bir yıl oldu.

İlgili Haber:  Ödeme Şirketi Moneygram’a Ripple Ortaklığı ile İlgili Dava Açıldı

Digital Currency Group’un sahibi olduğu Luno’nun Asya Pasifik ve Luno Borsası Başkanı Vijay Ayyar, “Küresel makro ortamı, geleneksel bankacılık ve finans sistemine karşı potansiyel bir koruma olarak Bitcoin’i giderek daha belirgin hale getirdi” dedi.

“Geleneksel finansmanın güvenli bir alternatifi olarak bitcoin’in anlatısı şüphesiz kuruluyor. Altın, özellikle genç nüfus ve yatırımcılar için daha az önem kazanmaya başlıyor ve bu altından bitcoin’e geçiş yeni başladı.”

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’daki bir yöneticinin, Bitcoin’in bir gün altının yerini alabileceğini söylemesi, geçen hafta Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yükselişini artırmıştı.

BlackRock yöneticisi, “Bitcoin altının yerini büyük ölçüde alabilecek dayanıklı bir mekanizma mı? Bence evet, çünkü etrafta bir külçe altın ile dolaşmaktan çok daha işlevsel.” dedi.

Bitcoin ve kripto para endüstrisi, neredeyse evrensel olarak bu son düşüşün kısa ömürlü olacağını tahmin ediyor ve birçoğu, rallinin devam edeceğinin kanıtı olarak son yıllarda Bitcoin’in fiyat performansını gösteriyor.

Ödeme ve FX borsa platformu Stablehouse CEO’su Philippe Bekhazi, “Bu boğa koşusunun 2020’nin sonunda 30.000$’a yükselmesi ve gelecek yıl daha fazla kazanımın beklenmesi ile devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Merkezi olmayan kredi ağı DeFiner’ın baş işletme sorumlusu Chyna Qu, “Bitcoin’in bu yılın sonunda 40.000$ civarında zirveye çıkacağını tahmin ediyoruz,” diye ekledi ve bu yılın başlarında bitcoin’in planlanan arz kesintisine ve merkezi olmayan finansın (DeFi) yükselişine işaret etti.

Sektör ne kadar çok ilgi çekerse, Bitcoin fiyatı o kadar yüksek olur, daha fazla insan dahil olmak ister. Tüm bunlar sürekli olarak fiyatı yükseltir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar