547 Dolara Yükselen Ethereum Fiyatı İçin Parabolik Yükseliş Gerçek Bir Olasılık

Önemli Gelişmeler

Ethereum’un yerel kripto para birimi olan Ether’in (ETH) fiyatı 547 doları aştı. Yaşanan bu kırılmanın ardından kripto tüccarları, yakın vadede birkaç kilit direnç seviyesi belirledi.

blank

Kısa vadede tüccarlar genellikle Mayıs 2018’de başlayan düşüş eğiliminin başlangıcını işaret ettiği için Ether için ana direnç alanı olarak 600 dolar öngörüldü. Bu nedenle, 600 doların satıcılar için bir ilgi alanı olabileceği kaydedildi.

blank

Ancak tüccarlar, Ether’in 600 doları aşması durumunda muhtemelen 700 ile 900 dolar aralığına gireceğine inandıklarını açıkladı. Bunun üzerinde, tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar çok az direnç bulunduğu ortaya çıktı.

Ethereum’un görünümü olumlu kalıyor

Ethereum ağı, son aylarda çok sayıda katalizörün devreye girdiğini gördü.

İlk olarak Ethereum 2.0 ağ yükseltmesi, çok sayıda Etherin depozito sözleşmesi adresine akmaya devam etmesi üzerine ilerleme kaydetti.

Ethereum 2.0, Ethereum’u iş kanıtı fikir birliği algoritmasından hisse ispatı algoritmasına taşımak için önemli bir yükseltme olarak kabul edildi. Esasen, işlemlerin kapatılmasını optimize etmek için madencileri ağdan kaldırdı.

İkinci olarak, zincir üzerindeki veriler, balinaların Ether biriktirmeye devam ettiğini gösterdi. Özellikle daha fazla sahip, dijital varlığı Eth2 depozito sözleşmesine yatırdıkça bu eğilim, Ether değişim rezervlerinde bir düşüşle çakıştı.

Santiment’teki araştırmacılar, Ether başlangıçta 500 dolardan çıktığında bu kripto para biriminin BTC’nin ayak izlerini takip ederek 29 ayın en yüksek seviyesi olan 509 dolara ulaştığına dikkat çekti. 21 Haziran 2018 tarihinin, 2 numaralı piyasa değeri varlığı Ethereum için fiyatın bu kadar yüksek olduğu son zaman olduğunu hatırlatan araştırmacılar, Ethereum’un yükselen ilk 10 sahibinin, borsalardaki coin arzı ile birlikte bu yükselişi ateşlediğini ifade etti.

Ethereum için güçlü temel katalizörler ve Ether için uygun teknik yapı, yatırımcıların Ether’in kısa vadeli fiyat eğilimi konusunda iyimser olmasını sağladı.

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası’nda tam zamanlı bir tüccar olan Michael van de Poppe, 600 dolarlık bir geri çekilme olasılığı olduğunu söyledi. Ancak bunun ötesinde tüccar, 900 dolardan 1.000 dolara giden yolun açık olduğunu da sözlerine ekledi.

“Rookie” olarak bilinen anonim bir tüccar da benzer şekilde, ETH’nin yıl sonuna kadar 700 dolara çıkmasının muhtemel olduğunu belirterek ETH’nin, Temmuz 2020’den bu yana parabolik bir yükseliş trendi gördüğünü ve 2021’e kadar uzun bir yükselişe doğru köprü kurma olasılığını arttırdığını öne sürdü.

Ether, Bitcoin fiyatını takip edecek mi?

2017 yükselişi sırasında Bitcoin büyük borsalarda 20.000 dolara yaklaştığında, altcoinler nispeten durağandı. Ethereum ve diğer büyük kripto para birimleri, BTC’nin zirveye ulaşmasının ardından Ocak 2018’de patlayıcı fiyat hareketleri gördü.

2021’de yenilenen ivmeyi gören Ether’in, 2017 sonrası yarılanma döngüsünde gördüğü trendle aynı çizgide ilerlemesi öngörüldü. Ether ve altcoinlerin üç yıl önceki ile aynı eğilimi izleyeceğini gösteren çok az tarihsel veri olmasına rağmen, Ocak 2021’deki altcoin yükselişinin anlatısı güçlü kalmaya devam etti.

Ether’in uzun süreli bir yükseliş eğilimi görmesi için birçok analistin bu seviyeyi kısa vadeli en büyük tehdit olarak görmesi nedeniyle ilk olarak 600 dolar direnç seviyesini geri kazanması gerektiği belirtildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Aave (AAVE), Chainlink (LINK) ve Litecoin (LTC) Fiyat Analizi

Aave’nin büyük bir satış dalgasından korunması için 430 dolar seviyesindeki destek noktasını savunması gerekiyor. Chainlink şu anda bugünlerdeki fiyatlarına...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend