55 Milyar Dolarlık İngiliz Hedge Fonu Marshall Wace, Kripto Paraya Yatırım Yapacak

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Londra merkezli hedge fonu Marshall Wace, yönetimi altında 55 milyar Doların üzerinde varlığa sahip.

blank

Haberin Özeti

  • Londra merkezli hedge fonu Marshall Wace, kripto para alanına yatırım yapacak.
  • Firma, özellikle blockchain teknolojisi, kripto para ödeme sistemleri ve stablecoinlere yatırım yapmayı planlıyor.

Financial Times’a göre, yönetimi altında 55 milyar Doların üzerinde varlığa sahip olan İngiliz hedge fonu Marshall Wace, kripto para endüstrisine yatırım yapmayı planlıyor.

blank

Şirkete yakın kişiler, Londra merkezli grubun blockchain teknolojisine, kripto para ödeme sistemlerine ve stablecoinlere yatırım yapmayı hedeflediğini bildirdi.

Spesifik olarak firma, halihazırda gelişimlerinin son aşamalarında olan dijital finans şirketlerinden hisse satın alacak bir portföy başlatıyor. Bunun yanında stablecoin altyapısı da firma için “özel bir odak noktası” olarak dikkat çekiyor.

Marshall Wace’in yeni yatırımları, hedge fonunun Asya operasyonlarından sorumlu genel müdürü Amit Rajpal tarafından yönetilecek. Ancak, portföyün boyutu da dahil olmak üzere yeni lansmanla ilgili ayrıntılar hâlâ belirsizliğini koruyor.

Mayıs ayında Marshall Wace, USD Coin’in arkasındaki ABD merkezli şirket olan Circle için 440 milyon Dolarlık bir finansman turuna katkı sağlamıştı.

Hedge Fonları Kripto Paraya Yöneliyor

Marshall Wace, kripto endüstrisine yatırım yapan uzun bir hedge fonu listesine katılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Geçen yılın Aralık ayında, Beyaz Saray eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci tarafından yönetilen hedge fonu SkyBridge Capital, 25 milyon Dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Brevan Howard Asset Management da halihazırda kripto para ile ilgilenen başka bir hedge fonu olarak dikkat çekiyor. Jersey merkezli firma, bu yılın Nisan ayında, 5.6 milyar Dolarlık hedge fonunun %1.5’ini kripto paraya yatıracağını duyurdu.

Öte yandan yönetim şirketi Intertröst Grubu tarafından yapılan bir anket, hedge fonlarının önümüzdeki beş yıl içinde toplam varlıklarının %7’sinden fazlasını kripto paraya yatırmayı planladığını ortaya koydu.

Kripto Paranın Artan Kurumsal Çekiciliği

Hedge fonları, kripto parayı keşfeden tek kurumsal yatırımcı grubu değil. 2020 yılının başından bu yana kripto para alanına yoğun bir kurumsal yatırımcı ilgisi yaşanıyor.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ve Eylül aylarında yazılım firması MicroStrategy, Bitcoin’e toplam 425 milyon Dolarlık yatırım yaptığını duyurarak kurumsal yatırım alanında sonraki aylarda artarak devam edecek bir trend başlattı. Firmanın CEO’su Michael Saylor da o zamandan beri Bitcoin’in en önde gelen savunucularından biri oldu.

MicroStrategy’nin yatırımından bu yana, Jack Dorsey liderliğindeki Square, JPMorgan Chase ve Morgan Stanley gibi çeşitli kurumsal ödeme firmaları da kripto paraya büyük yatırımlar yaptı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend