2 Ekim 2022, Pazar
21.3 C
İstanbul

55 Milyar Dolarlık İngiliz Hedge Fonu Marshall Wace, Kripto Paraya Yatırım Yapacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Londra merkezli hedge fonu Marshall Wace, yönetimi altında 55 milyar Doların üzerinde varlığa sahip.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Londra merkezli hedge fonu Marshall Wace, kripto para alanına yatırım yapacak.
  • Firma, özellikle blockchain teknolojisi, kripto para ödeme sistemleri ve stablecoinlere yatırım yapmayı planlıyor.

Financial Times’a göre, yönetimi altında 55 milyar Doların üzerinde varlığa sahip olan İngiliz hedge fonu Marshall Wace, kripto para endüstrisine yatırım yapmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Şirkete yakın kişiler, Londra merkezli grubun blockchain teknolojisine, kripto para ödeme sistemlerine ve stablecoinlere yatırım yapmayı hedeflediğini bildirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Spesifik olarak firma, halihazırda gelişimlerinin son aşamalarında olan dijital finans şirketlerinden hisse satın alacak bir portföy başlatıyor. Bunun yanında stablecoin altyapısı da firma için “özel bir odak noktası” olarak dikkat çekiyor.

Marshall Wace’in yeni yatırımları, hedge fonunun Asya operasyonlarından sorumlu genel müdürü Amit Rajpal tarafından yönetilecek. Ancak, portföyün boyutu da dahil olmak üzere yeni lansmanla ilgili ayrıntılar hâlâ belirsizliğini koruyor.

Mayıs ayında Marshall Wace, USD Coin’in arkasındaki ABD merkezli şirket olan Circle için 440 milyon Dolarlık bir finansman turuna katkı sağlamıştı.

Hedge Fonları Kripto Paraya Yöneliyor

Marshall Wace, kripto endüstrisine yatırım yapan uzun bir hedge fonu listesine katılıyor.

Geçen yılın Aralık ayında, Beyaz Saray eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci tarafından yönetilen hedge fonu SkyBridge Capital, 25 milyon Dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Brevan Howard Asset Management da halihazırda kripto para ile ilgilenen başka bir hedge fonu olarak dikkat çekiyor. Jersey merkezli firma, bu yılın Nisan ayında, 5.6 milyar Dolarlık hedge fonunun %1.5’ini kripto paraya yatıracağını duyurdu.

Öte yandan yönetim şirketi Intertröst Grubu tarafından yapılan bir anket, hedge fonlarının önümüzdeki beş yıl içinde toplam varlıklarının %7’sinden fazlasını kripto paraya yatırmayı planladığını ortaya koydu.

İlgili Haber:  Hindistan'daki Kripto Para Yatırımları Bir Yılda %19.900 Oranında Rekor Bir Artış Kaydetti

Kripto Paranın Artan Kurumsal Çekiciliği

Hedge fonları, kripto parayı keşfeden tek kurumsal yatırımcı grubu değil. 2020 yılının başından bu yana kripto para alanına yoğun bir kurumsal yatırımcı ilgisi yaşanıyor.

Geçtiğimiz yılın Ağustos ve Eylül aylarında yazılım firması MicroStrategy, Bitcoin’e toplam 425 milyon Dolarlık yatırım yaptığını duyurarak kurumsal yatırım alanında sonraki aylarda artarak devam edecek bir trend başlattı. Firmanın CEO’su Michael Saylor da o zamandan beri Bitcoin’in en önde gelen savunucularından biri oldu.

MicroStrategy’nin yatırımından bu yana, Jack Dorsey liderliğindeki Square, JPMorgan Chase ve Morgan Stanley gibi çeşitli kurumsal ödeme firmaları da kripto paraya büyük yatırımlar yaptı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar