2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

580 Milyon Dolarlık Açık Pozisyon Cardano’yu (ADA) Üçüncü En Büyük Vadeli İşlem Piyasası Yapıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Cardano 3 Şubat’ta protokolde önemli bir değişiklik gerçekleştirdi ve Mary yükseltmesini test ağına başarıyla entegre ederek blok zincirini Ethereum’a benzer bir çoklu değerler ağına dönüştürdü.

Binance indirim kodu

Bu olay, etkileyici %475’lik ADA rallisinin nedenlerinden biri gibi görünüyor ve altcoin şu anda türev piyasalarında beklenmedik dalgalanmalara neden oluyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Aralık 2020’nin sonundan bu yana ADA, 81 milyon dolarlık toplam vadeli açık pozisyonunu, mevcut seviyesi olan 580 milyon dolara yükseltti ve Bitcoin (BTC) ile Ether’in (ETH) arkasından gelerek üçüncü en büyük türev piyasası oldu.

Cardano’nun zincir içi ve alım satım ölçümleri Litecoin’in (LTC) büyük ölçüde üzerinde performans gösterdiği için veriler bunun tamamen teknik bir ayarlama olmadığını gösteriyor.

Bir hafta önce Litecoin, ADA’nın açık pozisyonunu %50 veya daha yüksek bir marj ile yönetirken Litecoin’in toplam vadeli işlem pozisyonu %40 oranında düştüğü için bu durum son beş günde değişti.

20-22 Şubat arasında Litecoin’in %30’luk bir fiyatına benzer bir fiyat düzeltmesiyle karşı karşıya kalmasına rağmen ADA, 125 milyon dolarlık long kontratların tasfiyesine sahipti.

ADA ticaret hacmi ve zincir içi ölçümler güçleniyor

Hacim, yatırımcıların ilgisinin ilk ve en önemli göstergesidir. Fiyat hareketine bakılmaksızın düşük alış satış faaliyeti, küçük bir kullanıcı tabanını veya yeni girişlerin eksikliğini yansıtır; bu da özellikle ortaya çıkan bir varlık sınıfı olarak kripto paralar için sorunludur.

Üç ay önce çok daha düşük bir tabandan başlamasına rağmen ADA’nın işlem hacmi şubat ayında yükselirken Litecoin günlük ortalama olarak 2 milyar doları geçemedi. Bu arada, ADA’nın borsalardaki toplam spot ticaret hacmi şu anda 2.8 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

İlgili Haber:  Elon Musk'ın Bitcoin Konusunda Yaptığı "U Dönüşü" Kripto Para Piyasalarına 365 Milyar Dolar Kaybettirdi

Cardano’nun zincir içi ölçümleri, artan kullanımı ve ADA’nın artan açık pozisyonu hakkında da fikir veriyor. Veriler, Kasım 2019’a kadar her iki ağın da benzer düzeyde bir aktarım ve işlem değeri paylaştığını gösteriyor. 2020’nin ortalarında Cardano liderliği ele geçirerek 10 kat daha fazla zincir içi etkinlik elde ederken bu fark artık 5 kat daha büyük bir seviyeye ulaştı.

Genel olarak hem alış satış verileri hem de zincir içi ölçümler, ADA’nın vadeli işlemlerinin Litecoin’e değer kazandıran açık pozisyonunu doğruladı.

Cointelegraph Markets Pro’dan gelen veriler, Cardano’yu tartışan benzersiz hesaplardan gelen tweet sayısının son 24 saatteki 30 günlük ortalamadan %24 daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Tweet hacmi, son fiyat artışından önce 18 Şubat’ta ADA için yükseliş koşullarını belirleyen VORTECS puanının bir bileşeni olarak işlev görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar