8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

61.000 Doların Üzerine Çıktıktan Sonra Düşüş Yaşayan Bitcoin, Kurumların Kaderini Etkiliyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tüccarlar, dijital tokeni hafta sonu boyunca yeni bir rekora yükselten teşvikle beslenen bahisler konusunda gevşemeye başlarken Bitcoin bugün yaklaşık 9.2’lik bir düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

En büyük kripto para, cumartesi günü 61.742 dolardan yükseldikten sonra Londra’da sabah 10:56’da 56.325 dolardan işlem görüyordu. ABD’deki bazı salgın yardım ödemelerinin dijital tokenin yükselen rallisini zirveye ulaştıracağına dair iyimser tavır sayesinde Bitcoin fiyatı en son zirvesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Kripto cüzdanı ve banka Zumo’nun CEO’su Nick Jones, bu düşüşün büyük bir rallinin ardından normal bir sağlamlaşma gibi göründüğünü belirterek Bitcoin ve diğer birçok kripto para tarafından bu yıl görülen kazanımların devam edeceğine inandığını ancak her zaman olduğu gibi kriptoda sabit bir eğri olmayacağını söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Riot Blockchain Inc., Marathon Digital Holdings Inc. ve MicroStrategy Inc. dahil olmak üzere kriptoyla ilgilenen kurumların hisse senetlerindeki gelişmeler, tokenin hafta sonu artışından vazgeçmesi üzerine tersine dönmeye başladı.

“Bitcoin, rallisini sürdürebilmek için 58 bin doların üzerinde kalmalı”

Teşvik kaynaklı kazanımların kapsamının ne olacağını ve Bitcoin için uzun vadeli bir değer hesaplamanın mümkün olup olmadığı tartışmaları hız kesmeden devam etti. Token, geçen yıl %1.000’den fazla yükseldi ve olağan spekülatif talebin yanı sıra artan kurumsal ilginin işaretleriyle daha da fazla ivme kazandı.

Pepperstone Group Ltd. araştırma başkanı Chris Weston, kriptonun, ABD teşvik kontrollerini fırsata çeviren tüccarlar sayesinde iyi bir akış gördüğünü ve Bitcoin’in yeni bir boğa koşusuna dair güveni arttırmak için bir önceki yüksek seviye olan 58.000 doların biraz üzerinde kalması gerektiğini ekledi.

Oanda Asia Pacific Pte’de kıdemli piyasa analisti Jeffrey Halley ve Miller Tabak + Co’da çalışan Matt Maley, bazı yeni grafik modellerine göre daha fazla kazanım potansiyeli gördükleri açıkladı.

İlgili Haber:  Bitcoin Sahipleri, Yakında Celo ile Mobil Tabanlı DeFi'ye Girebilecek

Maley,  Bitcoin’in çok hızlı bir şekilde 75.000 dolara yükselebileceğini belirtirken Bloomberg İstihbarat stratejisti Mike McGlone ise 100.000 doların bir sonraki eşik olabileceğini söyledi.

Her geçen gün daha fazla kişinin ve kurumun kaderi Bitcoin’e bağlı hale geliyor

Bitcoin madencileri ve yatırımcılarından tokene yatırım yapan firmalara kadar bir dizi şirketin serveti kripto paranın kaderine giderek daha bağlı hale geliyor.

Örneğin, Bitcoin ile dijital paralara yönelik yatırımlarını duyuran eşit ağırlıklı beş hisse senedini oluşturan Tesla Inc., MicroStrategy Inc., Square Inc., Meitu Inc. ve Aker ASA arasındaki korelasyon katsayısı artarak 2020’de 0.26 iken bu yıl ortalama 0.72’ye ulaştı.

Kripto gözlemcileri mevcut görünümü ölçmeye çalışırken küresel ödeme ağı Mercuryo’nun kurucu ortağı Greg Waisman, pazar günü yaptığı bir açıklamada 2013’teki coinlerin ilk kez taşındığı bazı yeni “balina faaliyetlerinin” göründüğünü açıklayarak bu tür olayların genellikle elden çıkarmalara yol açtığını söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar