30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

650 ABD Bankası Yakında 24 Milyon Müşteriye Bitcoin Alım Hizmeti Sunabilecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 600’den fazla banka yakında ülke genelinde milyonlarca müşteriye Bitcoin satın alma hizmeti sunabilecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD’de faaliyet gösteren 600’den fazla banka, NCR ve NYDIG arasındaki anlaşmanın bir parçası olarak yakında müşterilerine kripto alım hizmeti sunabilecek.
  • Bankalar, doğrudan müşteriler için kripto tutmak yerine NYDIG’in kripto saklama hizmetlerini kullanacak.

Ödeme firması NCR ve NYDIG arasındaki bir anlaşma kapsamında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yaklaşık 650 banka, ülke genelindeki 24 milyon müşterisine Bitcoin satın alma hizmeti sunabilecek.

Binance indirim kodu

24 Milyon Banka Müşterisi Kripto Paraya Erişebilecek

Forbes’e göre, Stone Ridge Asset Management’ın kardeş şirketi olan dijital varlık yönetimi firması NYDIG ile NCR arasındaki anlaşma, topluluk bankalarının ve kredi birliklerinin, ödeme sağlayıcısı tarafından oluşturulan uygulamalar aracılığıyla müşterilere kripto ticareti sunmalarına olanak sağlayacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NCR dijital bankacılık başkanı Douglas Brown konu ile ilgili, “Kripto ve stratejik uygulamanın faydalarına kesinlikle inanıyoruz.” dedi.

Düzenlemenin ayrıntılarına göre, katılımcı bankalar, müşterileri için doğrudan kripto tutmayacaklar. Bankalar, bunun yerine, NYDIG’nin kripto saklama hizmetlerini kullanacaklar.

NYDIG’nin banka çözümlerinden sorumlu başkanı Patrick Sells, “Bence bankalar aracılığıyla bugün piyasada sahip olduğunuzdan daha ucuz işlem ücretleri ödeyeceksiniz. Ancak bankalar bu işlem ücretinin ne olacağına kendileri karar verecek.” dedi.

Geleneksel Bankalar ve Kripto Endüstrisi

Cornerstone Advisors tarafından gerçekleştirilen Aralık 2020 tarihli bir anket, kripto para sahiplerinin yaklaşık üçte ikisinin sektöre yatırım yapmak için bankaları kullanmaya istekli olduğunu ortaya koydu.

O zamanlar bankaların sadece %2’si kripto endüstrisinin bu coşkusunu paylaşıyordu. O zamandan bu yana JPMorgan Chase ve Morgan Stanley gibi bankacılık devleri, kripto endüstrisi hakkında olumlu açıklamalar yaptı. Aralık ayında JPMorgan Chase stratejistleri, Bitcoin’in altının değerini düşürebileceğini öne sürdü.

İlgili Haber:  ABD’de Enflasyon %4.2 Arttı; Peki, Bu Bitcoin Fiyatına Nasıl Yansıyacak?

Morgan Stanley’nin Bitcoin yatırım planları ise bu Nisan ayında yaptığı SEC dosyalamalarında ayrıntılı olarak açıklandı. Bankacılık devi, Haziran ayı itibariyle dört farklı Bitcoin fonuna katkı sundu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar