9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

700.000’in Üzerinde Ethereum Yakıldı! ETH İçin Yeni Bir Döneme mi Giriyoruz?

Önemli Gelişmeler

Ethereum 2.0 Altair Beacon Chain, node’ların %98.7’sinin yeni sürüme geçmesiyle beraber başarılı bir başlangıç gerçekleştirdi. Bu son gelişme, yaşanması beklenen büyük birleşim ve “Proof of Stake” konsensüs mekanizması için önemli bir adım oldu ve

blank

Temmuz ayından bu yana ETH ayrıca Londra hard fork’u gibi önemli güncellemeler geçirdi. Londra güncellemesi ile birlikte tokenin ücret mekanizmasına, deflasyon sağlayıcı bir yakım mekanizması da eklenmişti.

blank

“Her Dakika 5 Ethereum Tokeni Yakılıyor”

Günümüze geldiğimizde ise Ethereum’un yakım mekanizması son güncellemesinden bu yana uzun bir yol kat etti. Son 24 saat içerisinde ortalama olarak dakika başına, 42.895 dolar değerindeki 10.06 ETH yakıldı. Toplamda ise bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saat içerisinde, 3 milyar dolara tekabül eden 701.630 adet ETH’a yakım işlemi uygulandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Benzer platformlar da aynı tabloya işaret etti. Örneğin, ETH arzını takip eden bir web sitesi olan Ultrasound.money şu bilgileri bildirdi. Non-fungbile token (NFT) satış platformu OpenSea, 398 milyon doların üzerindeki 91.172 adet ETH ile yakılan ETH miktarının çoğunluğundan sorumlu gözüktü. ETH yakımının gerçekleştiği diğer büyük platformlar ise şunlardı:

Merkezsiz bir borsa (DEX) olan UniSwap (versiyon 2) da 230 milyon dolara tekabül eden 51.331 adet ETH yakımı ile listeye girmeyi başardı. Bu bağlamda, NFT ve DeFi dünyasının şu sıralar Ethereum’un sahip olduğu iki ana kullanım alanını oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Çinli gazeteci Wu Blockchain konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Oklink raporuna göre 31 Ekim tarihinde yakılan ETH miktarı 697.591’e ulaştı. Bu da 3 milyar dolardan fazla bir paraya denk geliyor.”

ETH Yeni Bir Döneme Mi Giriyor?

Söz konusu rapor ayrıca dünyanın en büyük altcoini için başka bilgiler de içerdi: “Ethereum’un şu anki yakım hızı 5 ETH/dk olarak gözüküyor. Blok başına yakım değeri ise 1.1 ETH’nin üzerine çıktı. ETH’nin yıllık yeni arz miktarının 5 milyon olduğu göz önüne alındığında, şu anda artık piyasaya çıkan yeni ETH tokenlerinin yarısından fazlasının yakıldığını söyleyebiliriz. ETH 1.0 ile ETH 2.0’ın başarılı bir şekilde birleşim yaşaması durumunda Ethereum, deflasyon karakteri kazanabilir.

İlgili Haber:  Ripple Düşerken Ethereum ve Solana Destek Noktalarını Koruyor

Buna ek olarak, bazı ETH yanlısı analistler, yaşanan konsolidasyon dönemine rağmen ETH için boğa lehine olmayı sürdürüyorlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend