1 Temmuz 2022, Cuma
30.7 C
İstanbul

700.000’in Üzerinde Ethereum Yakıldı! ETH İçin Yeni Bir Döneme mi Giriyoruz?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum 2.0 Altair Beacon Chain, node’ların %98.7’sinin yeni sürüme geçmesiyle beraber başarılı bir başlangıç gerçekleştirdi. Bu son gelişme, yaşanması beklenen büyük birleşim ve “Proof of Stake” konsensüs mekanizması için önemli bir adım oldu ve

Binance indirim kodu

Temmuz ayından bu yana ETH ayrıca Londra hard fork’u gibi önemli güncellemeler geçirdi. Londra güncellemesi ile birlikte tokenin ücret mekanizmasına, deflasyon sağlayıcı bir yakım mekanizması da eklenmişti.

Binance indirim kodu

“Her Dakika 5 Ethereum Tokeni Yakılıyor”

Günümüze geldiğimizde ise Ethereum’un yakım mekanizması son güncellemesinden bu yana uzun bir yol kat etti. Son 24 saat içerisinde ortalama olarak dakika başına, 42.895 dolar değerindeki 10.06 ETH yakıldı. Toplamda ise bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saat içerisinde, 3 milyar dolara tekabül eden 701.630 adet ETH’a yakım işlemi uygulandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Benzer platformlar da aynı tabloya işaret etti. Örneğin, ETH arzını takip eden bir web sitesi olan Ultrasound.money şu bilgileri bildirdi. Non-fungbile token (NFT) satış platformu OpenSea, 398 milyon doların üzerindeki 91.172 adet ETH ile yakılan ETH miktarının çoğunluğundan sorumlu gözüktü. ETH yakımının gerçekleştiği diğer büyük platformlar ise şunlardı:

Merkezsiz bir borsa (DEX) olan UniSwap (versiyon 2) da 230 milyon dolara tekabül eden 51.331 adet ETH yakımı ile listeye girmeyi başardı. Bu bağlamda, NFT ve DeFi dünyasının şu sıralar Ethereum’un sahip olduğu iki ana kullanım alanını oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Çinli gazeteci Wu Blockchain konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Oklink raporuna göre 31 Ekim tarihinde yakılan ETH miktarı 697.591’e ulaştı. Bu da 3 milyar dolardan fazla bir paraya denk geliyor.”

ETH Yeni Bir Döneme Mi Giriyor?

Söz konusu rapor ayrıca dünyanın en büyük altcoini için başka bilgiler de içerdi: “Ethereum’un şu anki yakım hızı 5 ETH/dk olarak gözüküyor. Blok başına yakım değeri ise 1.1 ETH’nin üzerine çıktı. ETH’nin yıllık yeni arz miktarının 5 milyon olduğu göz önüne alındığında, şu anda artık piyasaya çıkan yeni ETH tokenlerinin yarısından fazlasının yakıldığını söyleyebiliriz. ETH 1.0 ile ETH 2.0’ın başarılı bir şekilde birleşim yaşaması durumunda Ethereum, deflasyon karakteri kazanabilir.

İlgili Haber:  Ethereum Ağında Yakılan ETH Sayısı 1 Milyon Adeti Aştı!

Buna ek olarak, bazı ETH yanlısı analistler, yaşanan konsolidasyon dönemine rağmen ETH için boğa lehine olmayı sürdürüyorlar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar