75 Yaşındaki Milyarder John McAfee Çeşitli Suçlamalarla Karşı Karşıya

75 yaşındaki milyarder için işler kötüye gidiyor. Ancak o, aleyhindeki iddiaların orantısız olduğunu düşünüyor.

Haberin Özeti

  • Antivirüs yazılımı kralı kendisini hem Adalet Bakanlığı hem de SEC tarafından yöneltilen çeşitli suçlamalarla karşı karşıya buldu.
  • Şu anda bir İspanyol hapishanesinde bulunan McAfee’nin ABD’ye iade edildiğinde kendisini savunması gerekecek.
  • McAfee ise iddiaların abartıldığını söylüyor.

Kripto dünyası tarafından da tanınan 75 yaşındaki milyarder siber güvenlik kralı John McAfee, vergi kaçakçılığı, dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından yargılanıyor. Ancak kendisi ABD’li düzenleyiciler tarafından yöneltilen iddiaların abartılı olduğunu savunuyor.

McAfee Şu Anda Bir İspanyol Hapishanesinde Bulunuyor

Şu anda bir İspanyol hapishanesinde bulunan McAfee, ABD’ye iade edilmeyi bekliyor. İade edildiğinde, vergi kaçakçılığı, menkul kıymet dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlamalarıyla karşı karşıya kalacak.

Menkul kıymetler sahtekarlığı iddiaları, McAfee’nin Aralık 2017’den Ekim 2018’e kadar kripto para projelerini tanıtmasından kaynaklanıyor. FBI Direktör Yardımcısı William Sweeney, McAfee’nin ve kripto ekibinin tweet’lerinin 13 milyon Dolarlık bir “pompala-bırak” operasyonu olduğunu iddia ediyor.

McAfee bugün Twitter’da iddialara değinerek, “ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun iddiaları abartılı. Ekibim her promosyonu yönetim, iş planları ve potansiyele göre değerlendirir. Altcoin piyasasındaki çöküşü kimse tahmin edemezdi.” dedi.

“İddialarda Somut Delil Yok”

McAfee, başarısız kripto projesi Docademic’in tanıtımını yaptığı kripto paralara olan inancını savunmaya devam etti ve “Düşse bile, bana tahsis edilen her bir coini elinde tuttum. Asla tek bir token satmadım. Şirkete sonuna kadar inandım.” dedi.

McAfee hızlı bir pompalama süreci yürüttüğü iddialarını reddetti ve eski CEO’su Jimmy Watson’ı (iddianamede adı geçen isimlerden biri) ateşe atarak, “Bu iddialara karşı ancak gülebilirim. Ayrıntılar eksik. Paralarını geri isteyen kullanıcılar kimdi? İddialarınızı desteklemek için somut verileri sunamazsanız mahkemede bana ödeyeceğiniz parayı rahatlıkla kullanabilirim.” ifadelerini kullandı.

  Kripto Vergi Kaçakçılığı Bir Suç

New York avukatı Audrey Strauss ise McAfee’nin yıllarca süren protestolarına ikna olmadı. McAfee ve ekibinin kripto paraları yüz binlerce takipçisine “gerçek, çıkarcı saiklerini gizlemek için yanlış ve yanıltıcı ifadelerle” tanıttığını ve pompaladığını söyledi.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın