Aave (AAVE), Chainlink (LINK) ve Litecoin (LTC) Fiyat Analizi

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Aave’nin büyük bir satış dalgasından korunması için 430 dolar seviyesindeki destek noktasını savunması gerekiyor. Chainlink şu anda bugünlerdeki fiyatlarına oranla düşük bir seviyeden işlem görüyor ve 45.6-44.2 dolar seviyelerinden bir sıçrama gerçekleştirerek yeni rekorlara koşabilir. Son olarak Litecoin’in ise, mevcut trendine devam edebilmesi için öncelikle fiyatlarının stabil hale gelmesi gerekiyor.

blank

Aave [AAVE]

blank

blank

Alıcılar Aave trenine 310-315 dolar seviyesinden bindiler ve 25 Nisan-3 Mayıs arasında AAVE fiyatlarını %60’ın üzerinde yükseltmeyi başardılar. Ancak Aave 537 dolar direncini aşmayı başaramadı ve o andan itibaren de satıcılar Aave piyasasını domine etmeye başladı. Bu yazının yazıldığı dakikalarda AAVE fiyatları 20-SMA ve 50-SMA değerlerinin altında seyrediyordu. Awesome Oscillator (AO) göstergesi de AAVE için satış sinyalleri gösteriyor.

Fiyatların 430 dolar desteğinden geri sıçraması mümkün olsa da önümüzdeki günlerde 538 dolar seviyesinin tekrar aşılması çok ihtimal dahilinde değil. 430 dolar desteğinin kırılıp, yoğun satışlar ile birlikte 408 dolar seviyesine doğru bir yönelme de gerçekleşebilir.

Chainlink [LINK]

blank

Yükselen üçgen formasyonu ile birlikte Chainlink 50 dolar seviyesinin üstündeki hedefine ulaştı ve kendisine ait yeni bir tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. 4 saatlik grafikte ise LINK biraz da olsa düşüş hareketleri sergiledi. Awesome Oscillator (AO) değerlerindeki kırmızı barlar LINK piyasasındaki satış hakimiyetini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

45.6-44.2 dolar seviyelerinden yaşanabilecek bir sıçrama dalgası sayesinde LINK, yükseliş trendine tekrar girebilir. 50 dolar direncinin aşılması durumunda ise 53 doların üstü yeni hedef haline gelecektir. LINK fiyatlarındaki düşüş eğilimine rağmen, RSI değeri 55’in üstünde kalarak boğa piyasası sinyalleri veriyor.

Litecoin [LTC]

blank

Litecoin, kendisini 300 doların üstüne çıkaran yükseliş trendi sayesinde 365 dolar seviyesindeki yeni rekoruna kavuştu. Dünyanın en büyük onuncu kripto parası olan LTC için son birkaç gündür boğa piyasası hakimiyet kurmuş gibi gözükse de teknik göstergelerden bazıları önümüzdeki günlerde yaşanabilecek bir düzeltmenin sinyallerini veriyor.

LTC piyasalarının doyduğu bölgelerde RSI değeri birkaç kez pik yaptı ve bir sonraki yükseliş trendinden önce LTC’de bir stabilizasyonun gerekli olduğu anlaşıldı. Endekslerde ayrıca düşüş eğilimine işaret eden birtakım ayrışmalar da gözlendi. LTC için bir düzeltme gerçekleşmesi durumunda ilk destek noktaları 330-335 dolar arasında bulunuyor.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend