28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

AAVE Bir Günde Yüzde 18 Değer Kazandı! Sebebi ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

İki olumlu haberin ardından AAVE büyük bir sıçrayış yaparak kripto para piyasasının büyük çoğunluğunun performansını geride bıraktı. Compound (COMP) tarafında da her şey yolunda gözüküyor.

Binance indirim kodu

Kripto para piyasası bugün tekrardan pozitif bölgeye döndü. Bitcoin ve altcoinlerin birçoğunun fiyatı günlük grafiklerinde yeşil mumlar sergiliyor. Bu iyi performans özellikle de merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenlerinde hissediliyor. Aynı isimli kripto para borç verme protokolünün kendi tokeni olan AAVE ise, son 24 saatteki %18’lik fiyat artışı performansıyla bu yazının yazıldığı anlarda en büyük 100 altcoin arasında en iyi performans sergileyen isim oldu.

Binance indirim kodu

AAVE’nin fiyatı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 661 dolardan halen epey uzakta olsa da, AAVE’nin protokolü içerisinde toplam kilitlenen değer miktarı (Total Value Locked, TVL) 15 Mayıs’taki rekor seviyesine tekrardan yükseliyor. Bu rekor dünden bu yana AAVE ekosisteminden yaklaşık olarak 2.700 adet ETH çekilmesine rağmen gerçekleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Compound AAVE ile Entegre Oldu

Bunlarla birlikte DeFi protokolü Compound 4 Ağustos tarihinde AAVE ile bir entegrasyon programı oluşturduklarını duyurmuştu. Bu sayede artık AAVE’nin yatırımcıları, AAVE tokenlerini Compound üzerinde yatırabilecek. Compound üzerinde likidite sağlayan kullanıcılar, ödül olarak bir cToken’i elde ediyor. AAVE’nin tarafında bu token cAAVE olarak adlandırılacak. Söz konusu cTokenleri her daim ödül olarak verilen tokenler ile değiş tokuş edilebiliyor. Bununla birlikte Compound’un kendi tokeni olan COMP da farklı likidite havuzlarına dağıtılıyor.

AAVE’nin Compound’a entegrasyonu, altcoin için olan talebi daha da arttırabilir. Ancak son ralliye Compound entegrasyonunun neden olmadığı düşünülüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda Compound üzerinde yalnızca 6.000 dolarlık AAVE depozit edilmiş olarak görünüyor. O yüzden bu likidite havuzunun henüz yapım aşamasında olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Haber:  Bu Hafta Bitcoin’e Dair Takip Edilmesi Gereken 5 Gelişme

Bitwise AAVE Fonlarını Başlattı

Compound gelişmesinden bir gün kadar önce, AAVE boğalarının iştahını kabartan yeni bir gelişme meydana gelmişti. Kripto para yatırım şirketi Bitwise, 3 Ağustos tarihinde yaptığı açıklamasında iki yeni DeFi fonunu hayata geçireceğini açıklamıştı. Bu fonlardan biri AAVE içinken diğeri ise UNI içindi.

Bitwise CIO’su Matt Hougan yaptığı basın açıklamasında şunları demişti: “Uniswap ve AAVE, kendi oluşturduğumuz DeFi endeksinde yer alan en büyük iki DeFi protokolünü temsil ediyor. Ayrıca bu ikili hem dünyanın en büyük merkeziyetsiz borsaları hem de en büyük kredi protokolleri olma özelliği taşıyor. Bitwise olarak bizim vizyonumuz, kripto para sektöründe gelişen her türlü imkanı müşterilerimize sunabilmektir. Bu yüzden dünyanın ilk Uniswap ve AAVE yatırım fonunu sunmak için heyecan duyuyoruz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar