2 Aralık 2022, Cuma
11.9 C
İstanbul

AAVE Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Olan 123 Dolara Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Kripto boğa piyasası çekişmeye devam ederken Aave’nin yerel tokeninin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerliyor.

Binance indirim kodu

Merkezi olmayan borç verme platformunun büyümesi; temellerin iyileştirilmesi, platformdaki kilitli toplam değerde yaşanan istikrarlı büyüme ve Aavegotchi adlı DeFi tabanlı bir kripto toplanabilir token ve topluluğun oluşturulmasıyla destekleniyor gibi görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

AAVE, fiyatı Ocak 2020’de 2 dolardayken bugünün en yüksek seviyesi olan 123.92 dolara yükseldiği için tartışmasız bir şekilde 2020’nin DeFi başarı öykülerinden birine imza atıyor.

En son kırılma, son 3 gün içinde fiyat artışını %52.6 oranında arttırıyor ve bir dizi analist, ABD’nin en iyi kripto borsasının 15 Aralık’ta AAVE’yi listeleme planlarıyla Coinbase etkisinin yükselişinin bir kısmını ilişkilendiriyor.

AAVE, Bitcoin’in ilerleyişini izliyor

DeFi Pulse’a göre AAVE şu anda platforma emanet edilen toplam 2.41 milyar dolar ile toplam kilitli değer ölçümüne göre ikinci sıradaki DeFi platformu olarak kabul ediliyor.

Platform ayrıca platformdaki kilitli toplam değer ile BTC’nin fiyat hareketi arasında bir korelasyon gösteriyor gibi görünüyor. BTC fiyatının değer kazanması gibi AAVE platformunda da kilitli değer miktarının arttığı biliniyor.

Ethereum’un ötesinde kripto ekonomisine yönelik daha büyük çaplı bir genişlemeyi seçmenin ve Katman 2 çözümleri aracılığıyla Ethereum protokolü üzerinden BTC ticareti yapabilmenin, AAVE’nin ve genişleyen merkezi olmayan finans tekliflerinin artan başarısında önemli bir rol oynadığı düşünülüyor.

DeFi’den yararlanan Katman 2 teknolojisi ve NFTler büyümeyi katalize ediyor

Kripto, sürekli gelişen bir sektör olarak ön plana çıkıyor ve yol haritasız projelere kıyasla, en aktif, yaratıcı tokenlerin değerini ve büyüme potansiyelini korumaya yönelik bir eğilim sergiliyor.

DeFi ve NFT sektörünün 2020 boyunca popülerlik kazanmasıyla ekip DeFi özelliklerini NFTlerin ve kripto koleksiyon parçalarının büyüyen trendiyle birleştiren DeFi özellikli bir kripto koleksiyon projesi olan Aavegotchi‘yi (GHST) başlatmış bulunuyor.

İlgili Haber:  EOS, Filecoin (FIL) ve Yearn.finance (YFI) Fiyat Analizi - 13 Mayıs

GHST, toplanan tüm fonların topluluk tarafından yönetildiği bir DAICO olan, DAO tarafından yönetilen bir token satışı olarak başlatılıyor. Platform, kullanıcıların sürekli genişleyen oyunlaştırılmış bir deneyimde Aavegotchileri toplamasına, birleştirmesine ve rekabet etmesine olanak tanıyor.

Kullanıcılar ayrıca GHST tokenlerini Aavegotchi platformunda paylaşarak Frens üretebiliyor; bu daha sonra özel ürünler için çekiliş biletleri satın almak veya yeni Aavegotchileri çağırmak için kullanılabiliyor.

Ekip, kripto sektöründe ortaya çıkan eğilimleri takip ederek ekosistemini güçlendirmiş gibi görünüyor ve bu muhtemelen AAVE’nin ekim ayı ortasında meydana gelen keskin DeFi sektörü satışlarını aşmasına izin veriyor.

DeFi düzeltmesi sırasında, birçok token değerlerinin %80’ine kadar kayıp yaşarken AAVE ve GHST tokeni de bu katliamdan kurtarılamıyor. Bu, ekibin NFT platformunu başlatmayı geciktirmesine neden oluyor ve Ether’den (ETH) gelen en son %70’lik yükseliş, Aavegotchi ekibini yükselen gaz ücretleri nedeniyle Ethereum ana ağını ertelemeye zorluyor.

Ekip, bu hafta Etheruem üzerinde lansman yapıldığını duyurarak Aavegotchi’nin şimdilik Matic Network’e geçeceğini ilan ediyor.

Toplulukla bu seçimi doğrulayan ekip, en büyük NFT pazarlarından biri olan OpenSea’nin de yakında Matic’te piyasaya çıkacağını belirtiyor. Bu ifşaatlar, MATIC fiyatındaki bir artışla aynı zamana denk geliyor ve son 24 saatte token %28 oranında yükselmiş bulunuyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar